تصویر جدید منتشر شده توسط ناسا آسمانی پر از خطوط ناآشنا را نشان می دهد که به نوعی رد ماهواره های نزدیک به زمین خواهند بود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، خطوط نشان داده شده در تصویر جدید ناسا همان رد ماهواره های نزدیک به زمین است که با کمک پنل های […]
تصویر جدید منتشر شده توسط ناسا آسمانی پر از خطوط ناآشنا را نشان می دهد که به نوعی رد ماهواره های نزدیک به زمین خواهند بود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، خطوط نشان داده شده در تصویر جدید ناسا همان رد ماهواره های نزدیک به زمین است که با کمک پنل های خورشیدی خود نور خورشید را بازتاب می دهند. عکس منتشر شده نیز ترکیبی از چندین عکس گرفته شده توسط یک عکاس در یک موقعیت ثابت و در طول ۲ ساعت است که با ادغام آنها با کمک نرم افزار چنین خروجی از آن نشان داده شده است.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 بیشتر ماهواره هایی که رد آنها در این تصویر مشخص است به منظومه ماهواره ای استارلینک تعلق دارند. برخی از آنها نیز ماهواره های مخابراتی نزدیک به زمین محسوب می شوند. این عکس نشان دهنده افزایش تعداد ماهواره های نزدیک به زمین است که در زمان غروب آفتاب تا قبل از طلوع در آسمان قابل مشاهده خواهد بود. این ماهواره ها می توانند با بازتاب نور در شب باعث آلودگی نوری شوند.
پیش از این شاهد آلودگی نوری در روی زمین بودیم و اکنون نیز بازتاب نور این ماهواره ها این آلودگی را در خارج از جو نیز ایجاد کرده است. یکی از اثرات مهم آلودگی نوری در خارج از جو افزایش اختلال برای تلسکوپ ها خواهد بود، به طوری که امکان دارد در آینده نتوانیم به بیرون از زمین و جهان اطراف نگاه کنیم. از طرفی کاهش آلودگی و حل این مشکل نیز در آینده می‌تواند برخی مشکلات مربوط به اهداف علمی را نیز برطرف کند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster