اولین شبیه سازی از جهان متعلق به ۱۱ میلیارد سال قبل توسط محققان ایجاد شده است که همانند یک عکس سیاه و سفید قدیمی مربوط به اجدادمان می ماند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دانشمندان از چرخه زندگی برخی از دورترین کهکشان ها شبیه سازی اولیه را ایجاد کردند. آنها با کار […]
اولین شبیه سازی از جهان متعلق به ۱۱ میلیارد سال قبل توسط محققان ایجاد شده است که همانند یک عکس سیاه و سفید قدیمی مربوط به اجدادمان می ماند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دانشمندان از چرخه زندگی برخی از دورترین کهکشان ها شبیه سازی اولیه را ایجاد کردند. آنها با کار بر روی شبیه سازی های کیهان شناسی تلاش دارند تا نواحی نزدیک کیهان را مجدداً بازآفرینی و مورد مطالعه قرار دهند.
 شبیه سازی های جدید می‌تواند به عنوان اولین نمونه از بازتولید ساختار های قابل مشاهده در جهان و یا درک نحوه تعامل آنها به کار رود. شبیه سازی ایجاد شده به ساختارهای دوردست مانند پیش خوشه های کهکشانی عظیم یا همان اجداد باستانی خوشه های کهکشانی کنونی تعلق دارد. دلیل اصلی ایجاد چنین شبیه سازی هایی مطالعه مدل استاندارد کیهان شناسی است. محققان با دریافت شباهتی از ۳ پیش خوشه کهکشانی تئوریزه شده ساختار های دیگری را شناسایی کردند.
 به گفته این دانشمندان بزرگ ترین چالش در نظر گرفتن مقیاس عظیمی خوشه های کهکشانی باستانی بوده است. به گفته متین عطا از محققان این تحقیق مقیاس این خوشه ها در تعیین سرنوشت ساختارها بسیار مهم است. زیرا در صورت عدم در نظر گرفتن محیط پاسخ های متفاوتی نیز دریافت خواهد شد. آنها برای شبیه سازی، یک محیط با مقیاس بزرگ را در نظر گرفتند. بدین ترتیب یک شبیه سازی کامل ایجاد شد که در پیش بینی ها پایدارتر خواهد بود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster