در حالیکه قیمت ۹۹۹ دلار برای یک گوشی هوشمند در پنج یا شش سال گذشته قابل‌باور نبود حالا این قیمت برای اکثر گوشی‌های رده‌بالا قابل‌قبول است. به همین‌خاطر موسسه Mozillion پیش‌بینی کرده است که قیمت مدل‌های رده‌بالای آیفون در سال ۲۰۳۲ بیش از ۶۰۰۰ دلار خواهد بود. ‌
برای یادآوری بد نیست بدانید که آیفون X اپل که در سال ۲۰۱۷ معرفی شد اولین گوشی با قیمت ۹۹۹ دلار بود و علی‌رغم این برچسب قیمتی با اقبال خوب مشتریان مواجه شد. حالا شرکت‌های دیگری مثل اوپو نیز گوشی‌های گران‌تری روانه بازار کرده‌اند در حالیکه که ما اوپو را عمدتا به‌خاطر گوشی‌های اقتصادی‌اش می‌شناسیم. 
طبق پیش‌بینی موسسه Mozillion قیمت گوشی همه برندها در یک دهه آینده با افزایش قابل‌توجهی روبه‌رو خواهد شد که جزئیات آن‌ها به صورت زیر خواهد بود. 
در حالیکه ‌قیمت آیفون‌های رده‌بالای اپل از ۱۹۹ دلار برای آیفون ۵ به ۱۰۹۹ دلار برای آیفون ۱۳ پرو مکس افزایش یافته است، و با این رشد ۴۵۲ درصدی انتظار می‌رود قیمت آیفون در سال ۲۰۳۲ برابر با  ۶۰۶۹ دلار باشد.
گوشی‌های موتورولا و هواوی نیز افزایش قیمت بالایی را در طول ده سال آینده تجربه خواهند کرد. در مورد هواوی انتظار می‌رود قیمت گوشی‌های پرچمدار این شرکت در سال ۲۰۳۲ به ۳۳۰۰ دلار افزایش یابد که معادل رشد ۲۲۱ درصدی خواهد بود. 
هواوی در حال حاضر با تحریم‌های آمریکا روبه‌روست و همین عامل باعث شده تا قیمت گوشی‌های این شرکت به‌خاطر کمبود قطعات افزایش یابد. این در حالیست که گوشی‌های هواوی تا قبل از وضع تحریم‌های امریکا بسیار ارزان‌تر از سایر گوشی‌ها بودند. 
در مورد موتورولا نیز باید بگوییم که قیمت گوشی‌های پرچمدار این شرکت از ۲۹۹ دلار در سال ۲۰۱۲ به ۹۹۹ دلار در سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است و با همین روند احتمالا قیمت گوشی‌های این شرکت در سال ۲۰۳۲ به ۳۳۳۳ دلار خواهد رسید.
بعد از هواوی و موتورولا، گوشی‌های سامسونگ  بیشترین افزایش قیمت را تا سال ۲۰۳۲ خواهند داشت (۱۸۴ درصد رشد).  گوشی‌های نوکیا نیز احتمالا رشد ۵۵ درصدی را تجربه خواهند کرد. انتظار می‌رود افزایش قیمت دو برند سونی و وان پلاس نیز به صورت زیر باشد:
لازم به ذکر است که این افزایش قیمت‌ها فعلا در حد حدس و گمان است و براساس روند کنونی افزایش قیمت‌ها پیش‌بینی شده‌اند. بنابراین باید منتظر بمانیم و ببینیم که در یک دهه آینده قیمت گوشی‌ها در چه مسیری حرکت خواهد کرد. 
نظر شما درباره این موضوع چیست؟
منبع: PhoneArena
Sorry. No data so far.
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster