به نظر می رسد ایلان ماسک قصد دارد عرضه اولیه عمومی استارلینک را تا ۴ سال دیگر به تعویق بیاندازد. گزارش های جدید از جلسه ماسک با کارکنان خود در این رابطه حکایت دارد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، با توجه به تاخیر در عرضه اولیه عمومی استارلینک سرمایه گذاران خریدار سهام […]
به نظر می رسد ایلان ماسک قصد دارد عرضه اولیه عمومی استارلینک را تا ۴ سال دیگر به تعویق بیاندازد. گزارش های جدید از جلسه ماسک با کارکنان خود در این رابطه حکایت دارد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، با توجه به تاخیر در عرضه اولیه عمومی استارلینک سرمایه گذاران خریدار سهام ماهواره اسپیس ایکس باید زمان بیشتری را برای خرید منتظر بمانند.ایلان ماسک طی جلسه ای با کارکنان خود تاخیر عرضه اولیه عمومی استارلینک را تا ۳ یا ۴ سال دیگر اعلام کرد. ماسک در این جلسه علت اصلی این تاخیر را قرارگیری استارلینک در یک موقعیت خوب و قابل پیش بینی دانسته است.
کارکنان اسپیس ایکس پیش از این در سال ۲۰۱۹ ایمیلی را دریافت کرده بودند که طی آن ماسک از عرضه عمومی استارلینک در اوایل سال جاری میلادی خبر داده بود. اما به نظر می رسد ماسک برنامه های دیگری در سر دارد. در حال حاضر هنوز استارلیک نتوانسته است به طور کامل عملیاتی شود. اما مراحل رسیدن به آن را طی می کند. حدود ۲۳۰۰ ماهواره این پروژه در مدار پایین زمین فعال هستند. اما ماسک قصد دارد برای رسیدن به هدف خود حدود ۴۲ هزار ماهواره را در اختیار داشته باشد. در حال حاضر این ماهواره‌ها در بخش‌هایی مانند استرالیا، بریتانیا، ایالات متحده، کانادا، نیوزلند و برخی کشورهای اروپایی در مداری در حال حرکت هستند. این شرکت قصد دارد تا پایان سال خدمات خود را به دیگر کشورها نیز گسترش دهد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster