قانون استفاده از یک درگاه شارژ سیمی برای تمامی گوشی های هوشمند توسط قانون گذاران اتحادیه اروپا مورد موافقت قرار گرفت. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، از پاییز سال ۲۰۲۴ تمامی گوشی های هوشمند تنها با درگاه شارژ سیمی USB-C ارائه خواهد شد. گوشی های آیفون اپل نیز از این قاعده مستثنا […]
قانون استفاده از یک درگاه شارژ سیمی برای تمامی گوشی های هوشمند توسط قانون گذاران اتحادیه اروپا مورد موافقت قرار گرفت.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، از پاییز سال ۲۰۲۴ تمامی گوشی های هوشمند تنها با درگاه شارژ سیمی USB-C ارائه خواهد شد. گوشی های آیفون اپل نیز از این قاعده مستثنا نخواهند بود. تمامی شرکتهای عضو این اتحادیه نیز ملزم به رعایت این قانون هستند .علاوه بر گوشی، دیگر محصولات الکترونیکی مانند تبلت ها، هدفون‌ها، کنسول های بازی و کتابخانه ها نیز زیر پوشش این قانون خواهند بود.
اتحادیه اروپا مدت زمان زیادی را برای تصویب این قانون در نظر گرفت. اما در نهایت توافق روی جزئیات نیز حاصل شد. خبر تصویب این قانون نیز طی توئیتی توسط کمیته بازارهای داخلی و حمایت از مصرف کنندگان در پارلمان اروپا منتشر شد. در این بیانیه اعلام شد از پاییز سال ۱۴۰۳ این قانون به طور رسمی اجرا میشود.
 البته پارلمان و شورای اروپا نیز باید این قانون را برای اجرایی شدن به تصویب برسانند. الکس اگیوس سالیبا سخنگوی پارلمان اروپا در مورد تصویب این قانون می‌گوید: امروز استفاده از شارژر مشترک در اروپا توسط این قانون عملی شد. بسیاری از مصرف کنندگان به دلیل استفاده از شارژرهای متعدد در هر دستگاه جداگانه کلافه بودند. اما اکنون همه وسایل الکترونیکی قابل حمل می توانند تنها از یک شارژر استفاده کنند.
یکی از اهداف اتحادیه اروپا همگام سازی استاندارد های شارژ سریع و همچنین کاهش زباله های الکترونیکی بوده است. این قانونگذاران قصد دارند دستگاه های آینده را بی نیاز از شارژر جداگانه ارائه کنند. زیرا تنها با یک شارژر می توان همه دستگاه ها را شارژ کرد. به گفته این اتحادیه این قانون از تولید ۱۱ هزارتن زباله و هزینه ای بالغ بر ۲۵۰ میلیون یورو در سال جلوگیری خواهد کرد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster