ناسا به تازگی اعلام کرد تا سال 2030 در 5 ماموریت دیگر نیز با اسپیس ایکس همکاری خواهد کرد. همگی این ماموریت ها نیز به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی خواهد بود.  به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت اسپیس ایکس تنها شرکت فضایی محسوب می‌شود که توانسته در ماموریت های فضایی به […]
ناسا به تازگی اعلام کرد تا سال 2030 در 5 ماموریت دیگر نیز با اسپیس ایکس همکاری خواهد کرد. همگی این ماموریت ها نیز به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی خواهد بود.
 به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت اسپیس ایکس تنها شرکت فضایی محسوب می‌شود که توانسته در ماموریت های فضایی به صورت قابل اعتماد و مقرون به صرفه در خدماتی مانند حمل و نقل و انسانی با ناسا همکاری کند. آخرین ماموریت این شرکت نیز به نام کرونا ۴ در حال حاضر در ایستگاه فضایی بین المللی در حال انجام است و قرار است سه ماموریت دیگر نیز در ماه فوریه انجام شود.
 با توجه به بیانیه ناسا و اضافه شدن ۵ ماموریت دیگر احتمالاً کل پرواز های ناسا با این شرکت به هشت ماموریت خواهد رسید. البته ناسا همکاری‌هایی را نیز با شرکت بوئینگ در رابطه با پرواز های بدون خدمه آغاز کرده است. در صورتی که بوئینگ نیز بتواند پرواز مداری بوئینگ دو را با موفقیت انجام دهد می تواند در آینده نزدیک با ناسا همکاری داشته باشد.
 اما در حال حاضر تنها اسپیس ایکس است که توانسته خدمات حمل و نقل و فضایی تایید شده را به ناسا ارائه کند. فیل مک آلیستر مدیر فضایی تجاری ناسا در مورد این همکاری می گوید: همیشه ناسا تلاش داشته است تا برای حمل و نقل خدمه به ایستگاه فضایی از چندین ارائه دهنده خدمات استفاده کند اما در این بین تنها شرکت فضایی اسپیس ایکس توانسته مجوز مورد نظر را از ناسا اخذ کند.
 هم اکنون این شرکت در حال انجام ششمین ماموریت خود در همکاری با آژانس فضایی ناسا است و احتمالاً تا سال ۲۰۳۰ نیز ماموریت های بیشتری طی همکاری با اسپیس ایکس انجام میشود. اولین همکاری ناسا و اسپیس ایکس به سال ۲۰۰۶ برمی‌گردد که در آن ناسا ارسال محموله‌های باری خود به ایستگاه فضایی را توسط اسپیس انجام داده بود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster