اپل در رویداد WWDC 2022 از سیستم‌عامل‌های جدید خوداپل iOS 16 را با قابلیت های متنوع معرفی کرد به نام‌های watch OS 9، iOS 16، iPadOS 16، macOS Ventura و tvOS 16 رونمایی کرد و‌ شاید خیلی از شما می‌خواهید بدانید که این نرم‌افزارها با چه دستگاه‌هایی سازگار هستند‌. ما در ادامه سعی کرده‌ایم لیست تمام ‌دستگاه‌های سازگار با آن‌ها را لیست کنیم.
iOS 16
آپدیت iOS 16 با قابلیت‌های جدیدی از جمله صفحه لاک جدید، قابلیت Focus، بهبودهای iMessage و‌ همچنین قابلیت‌های جدید برای اپل مپس و اپل پی ارائه شده است.
این سیستم عامل از آیفون 6s ، آیفون ۷ و آیپاد تاچ و نسخه‌های قبلی آ‌ن‌ها پشتیبانی نخواهد کرد. لیست مدل‌هایی که از این نرم‌افزار پشتیبانی خواهند کرد به صورت زیر است:
بنابراین شما برای استفاده از iOS 16 نیاز به آیفونی خواهید داشت که در سال ۲۰۱۷ یا سال‌های بعد از آن معرفی شده باشند.
watchOS 9
آپدیت watchOS 9 شامل واچ‌فیس‌های جدید، یک Heart Rate Zone جدید و قابلیت‌های جدید فیتنس می‌شود و یک ابزار جدید Medications نیز ارائه کرده است. این سیستم عامل از اپل واچ سری ۳ و مدل‌های قبل از آن پشتیبانی نخواهد کرد‌
دستگاه‌هایی که با watchOS 9 سازگار خواهند بود به صورت زیر است:
شما برای استفاده از این نرم‌افزار روی ساعت هوشمند اپل واچ خود نیاز به یک آیفون با iOS 16  دارید که به ساعت لینک شده باشد. اپل واچ شما همچنین باید در سال ۲۰۱۸ یا سال‌های بعدتر معرفی شده باشد.
macOS Ventura
آپدیت جدید macOS، با نام Ventura عرضه شده است. این سیستم عامل دارای یک قابلیت جدید Stage Manager، طراحی جدید برای Spotlight Search  و قابیت پشتیبانی از Continuity Camera است و بهبودهای دیگری نیز ارائه کرده است.
این نرم افزار از مدل‌های آی‌مک که بین سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ عرضه شد و مدل‌های مک‌بوک پرو که لین سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ عرضه شدند و مک پرو ۲۰۱۳ و مک مینی ۲۰۱۴ و همچنین مک‌بوک ۲۰۱۶ پشتیبانی نخواهد کرد. لیست مدل‌های سازگار به صورت زیر است:
iPadOS 16
آپدیت iPadOS 16 با قابلیت‌های جدیدی مثل Stage Manager، بهبود سازگاری نمایشگر خارجی و بهبودهای متنوع دیگری عرضه شده است. 
این سیستم عامل از دستگاه‌های آیپد ایر ۲ و آیپد مینی ۴ پشتیبانی نخواهد کرد. لیست مدل‌‌های پیشتیبانی‌کننده به صورت زیر است:
شما برای اجرای iPadOS 16 نیاز به آیپدی خواهید داشت که  در پاییز سال ۲۰۱۵ یا یعدتر معرفی شده باسد و پردازنده آن حداقل A9X باشد.
منبع: Gizchina
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster