براساس گزارشی جدید، به‌نظر می‌رسد سامسونگ در حال آزمایش قابلیت تشخیص دمای بدن روی ساعت‌های هوشمند خود است؛ ویژگی جالبی که احتمالاً به سری گلکسی واچ ۵ اضافه خواهد شد.
به‌روزرسانی آزمایشی One UI Watch 4.5 که به‌تازگی برای سری گلکسی واچ ۴ منتشر شده است، جزئیات جالبی درباره‌ی خط‌تولید نسل بعدی این ساعت‌ها فاش کرد.
به‌گزارش SamMobile، هیچ نشانه‌ای از مدل گلکسی واچ ۵ کلاسیک در نسخه‌ی آزمایشی One UI Watch 4.5 وجود ندارد؛ اما نکته‌ی مهم این است که سامسونگ احتمالاً قصد دارد قابلیت تشخیص دمای بدن را به ساعت‌های هوشمند آینده‌ی خود اضافه کند.
چند ماه قبل، گزارشی منتشر شد مبنی‌بر اینکه سامسونگ قصد دارد از حسگر دمای بدن در سری گلکسی واچ ۵ استفاده کند. در گزارشی دیگر نیز، اشاره شده بود این برند کره‌ای می‌خواهد از فناوری اشاره‌شده در محصولات پوشیدنی خود استفاده کند؛ اما مشکلات به‌وجودآمده در الگوریتم‌های تشخیص دمای بدن احتمالاً باعث خواهد شد این ویژگی تا سال ۲۰۲۳ ارائه نشود.
اکنون شواهد جدید در به‌روزرسانی آزمایشی One UI Watch 4.5 نشان می‌دهد سامسونگ احتمالاً قابلیت تشخیص دمای بدن را به سری گلکسی واچ ۵ اضافه خواهد کرد. همان‌طورکه در اسکرین‌شات زیر مشاهده می‌کنید، آزمایش‌کنندگان بتا اکنون به گزینه‌ای موسوم به Skin temperature during sleep در برنامه‌ی Samsung Health دسترسی دارند.
تشخیص دما در گلکسی واچ

سری گلکسی واچ ۴ سخت‌افزار موردنیاز برای تشخیص دمای بدن را ندارند و این یعنی سامسونگ در حال‌ کار روی اضافه‌کردن بخش نرم‌افزاری این قابلیت برای مدل‌های آينده است. البته هنوز نمی‌دانیم این ویژگی جدید هنگام عرضه‌ی سری گلکسی واچ ۵ دردسترس خواهد بود یا مدتی بعد به‌عنوان به‌روزرسانی ارائه خواهد شد.
سامسونگ می‌تواند سری گلکسی واچ ۵ را ابتدا با حسگر غیرفعال تشخیص دمای بدن عرضه کند و سپس با انتشار به‌روزرسانی سیستم‌عامل، این ماژول را فعال کند. علاوه‌براین، احتمال دارد این شرکت در حال آزمایشی ویژگی مذکور برای مدل‌های ۲۰۲۳ ساعت‌های هوشمند خود باشد و هیچ تصمیمی برای اضافه‌کردن آن در سری گلکسی واچ ۵ نداشته باشد.
فقط زمان مشخص خواهد کرد کدام سناریو واقعیت دارد؛ اما نکته‌ی مهم این است که سامسونگ واقعاً در حال توسعه‌ی قابلیت‌ تشخیص دمای بدن برای ساعت‌های هوشمند آینده‌ی خود است. به‌هرحال، امیدواریم این ویژگی جذاب در سری گلکسی واچ ۵ ارائه شود.


لوگوی تلگرام

با کانال تلگرام زومیت، آخرین اخبار فناوری و علمی را سریع‌تر از همیشه دنبال کنید.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster