ناسا احتمالا برای فرستادن فضانورد به ایستگاه فضایی بین‌المللی از روسیه کمک نخواهد گرفت. وب‌سایت Ars Technica گزارش داده است که ناسا می خواهد پنج ماموریت سرنشین‌دار آینده خود به ایستگاه فضایی را با همکاری اسپیس ایکس انجام بدهد که این همکاری احتمالا تا سال ۲۰۳۰ ادامه خواهد یافت.
ناسا به‌زودی از فضاپیمای استارلاینر بوئینگ  برای ارسال فضانورد به ایستگاه فضایی استفاده خواهد کرد، اما تا آن موقع این آژانس فضایی ماموریت‌های خود را با فضاپیمای اسپیس ایکس انجام خواهد داد و با اضافه شدن بوئینگ خواهد توانست روی دو شرکت برای انجام‌ ماموریت‌های خود حساب باز کند.  
این ماموریت‌ها کمک خواهند کرد تا عملیات ارسال فصانورد به ISS بدون وقفه انجام گیرند و مشکلی در برنامه تعمیر و نگهداری این ایستگاه فضایی ایجاد نشود. در حال حاضر، اسپیس ایکس تنها شرکت خصوصی است که‌ مجوز لازم برای ارسال فضانورد به فضا را دارد. بوئینگ نیز احتمالا در سال ۲۰۲۳ اولین ماموریت فضایی خود را انجام خواهد داد. 
در هر حال، به نظر می‌رسد که جنگ اوکراین باعث تیره شدن روابط آمریکا و روسیه در فضا نیز شده است و با این وضعیت روسیه ممکن است به همکاری خود با ناسا پایان بدهد. 
منبع: Engadget
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster