به عقیده دانشمندان یکی از مواردی که هوش مصنوعی نمی تواند در آن مورد استفاده قرار بگیرد سیستم های پیش بینی آب و هوا است. زیرا در این سیستم به درک قوانین فیزیکی نیاز است و به همین دلیل پیش بینی مبتنی بر یادگیری ماشینی می تواند همراه با وقوع خطا باشد. به گزارش سرویس […]
به عقیده دانشمندان یکی از مواردی که هوش مصنوعی نمی تواند در آن مورد استفاده قرار بگیرد سیستم های پیش بینی آب و هوا است. زیرا در این سیستم به درک قوانین فیزیکی نیاز است و به همین دلیل پیش بینی مبتنی بر یادگیری ماشینی می تواند همراه با وقوع خطا باشد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان در یک مطالعه جدید با متد جنگل تصادفی متوجه شدند پیش بینی آب و هوای محلی توسط هوش مصنوعی می‌تواند با خطا های زیادی همراه باشد. آنها معتقدند هوش مصنوعی در این گونه موارد تنها می تواند به عنوان دستیار در کنار انسان برای انجام محاسبات پیچیده مورد استفاده قرار بگیرد.
لوئیس فرای ریچاردسون از ریاضیدانان انگلیسی حدود یک قرن پیش تلاش کرده بود برای پیش بینی آب و هوا از یک فرآیند سیستماتیک ریاضی استفاده کند. وی در کتاب خود معادله ای را برای تحلیل دینامیک جو ارائه کرد. اما این معادله نتوانست موفقیتی کسب کند. هنوز هم برای پیش بینی هایی مانند گردباد، تگرگ و باران شدید چالش های اساسی وجود دارد.
 پیش بینی آب و هوا نیز مانند دیگر زمینه های علمی ممکن است از طریق گسترش ابزارهای هوش مصنوعی پیشرفت کند. اما در نهایت بخش های مهم کار به افراد با تجربه نیاز دارد. مقاله اخیر دانشمندان که بر پایه پیش بینی بارندگی تمرکز داشت از متد جنگل تصادفی در یادگیری ماشینی استفاده کرد. آنها در این مطالعه داده ها را دسته بندی کرده و بدین طریق برای پیش بینی نتایج از آن استفاده کردند.
 در این مطالعه مشخص شد هرچند یادگیری ماشینی می تواند با انجام محاسبات پیشرفته در زمان کوتاه در این زمینه کمک کند اما هرگز نمی تواند به عنوان جایگزینی برای افراد با تجربه باشد. آنها تنها قادر به پیش بینی های عمومی هستند. به طوری که تنها رخدادهای در مقیاس بزرگ را با دقت بالا پیش‌بینی کرده و امکان تحلیل آب و هوا را نخواهند داشت.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster