سونی قصد دارد با تشکیل یک شرکت جدید در بخش هوافضا فناوری های جدیدی را در این زمینه ارائه کند. یکی از آنها استفاده از پرتوهای لیزر برای برقراری ارتباط بین ماهواره های فضایی خواهد بود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت ارتباطات فضایی سونی (Sony Space Communications Corp) که اخیراً به […]
سونی قصد دارد با تشکیل یک شرکت جدید در بخش هوافضا فناوری های جدیدی را در این زمینه ارائه کند. یکی از آنها استفاده از پرتوهای لیزر برای برقراری ارتباط بین ماهواره های فضایی خواهد بود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت ارتباطات فضایی سونی (Sony Space Communications Corp) که اخیراً به ثبت رسیده است قصد دارد با کمک فناوری لیزر بر محدودیت های مربوط به فرکانس رادیویی غلبه کند. طبق گزارش اخیر رویترز دستگاه های دارای این فناوری قادر به برقراری ارتباط بین ماهواره های موجود در فضا و ماهواره های ایستگاه های زمینی هستند.
 پیش از این سونی اولین آزمایش موفقیت آمیز خود را در این زمینه در سال ۲۰۲۰ انجام داد. در آن زمان این شرکت موفق شد با کمک لیزر داده های تصویری را با وضوح بالا بین ایستگاه فضایی بین المللی و ایستگاه زمینی در ژاپن منتقل کند. در حال حاضر هنوز زمان پرتاب اولین دستگاه این شرکت برای استفاده تجاری مشخص نشده است. همچنین میزان سرمایه گذاری این شرکت و مشتریان آن برای خدمات ارائه شده نیز مشخص نیست.
در حال حاضر حدود ۱۲ هزار ماهواره در مدار وجود دارد که در آینده تعداد آنها افزایش پیدا میکند. به گفته کیوهی ایواموتو رئیس این شرکت میزان داده های ارسالی از فضا هر ساله افزایش می یابد و این در حالی است که میزان امواج رادیویی برای این انتقال محدود است.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster