براساس گزارشی جدید، با وجود کاهش کلی فروش گوشی‌های هوشمند در جهان، در سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۲ شاهد افزایش درخورتوجه فروش گوشی‌های تاشو بوده‌ایم.
براساس گزارش مشاور تحقیقات بازار DSCC، محموله‌های گوشی‌های تاشو در سه‌ماهه اول سال جاری ۵۷۱ درصد افزایش یافته است. تولیدکنندگان گوشی‌های تاشو در سه‌ماهه ژانویه تا مارس ۲٫۲۲ میلیون دستگاه فروخته‌اند. این بازه‌ی زمانی همچنین سومین سه‌ماهه‌ی برتر برای گوشی‌های هوشمند بود اما نسبت به سه‌ماهه‌ی چهارم ۲۰۲۱ (با رکورد فروش ۴٫۲ میلیون دستگاه)، با ۴۷ درصد کاهش مواجه شده است.
به گزارش Gizmochina، سامسونگ همچنان بر بازار گوشی‌های هوشمند تاشو تسلط دارد. بااین‌حال، سهم بازار این برند نسبت به سه‌ماهه چهارم سال گذشته به ۷۴ درصد کاهش یافته است. درهمین‌حال، سهم بازار هواوی به ۲۰ درصد افزایش یافت و هیچ برند دیگری در سه‌ماهه دوم ۲۰۲۲ بیش از دو درصد سهم نداشته است.
میزان فروش گوشی های هوشمند تاشو سه ماهه اول ۲۰۲۲
دستگاه‌هایی با فرم‌فکتور شبیه گلکسی زد فلیپ ۳ سامسونگ حدود ۷۰ درصد از سهم بازار گوشی‌های تاشو را به خود اختصاص دادند. زد فیلپ ۳ سامسونگ محبوب‌ترین انتخاب کاربران بوده و ۵۱ درصد از کل گوشی‌های تاشو عرضه‌شده متعلق به این مدل است. گلکسی زد فولد ۳ نیز برای سومین سه‌ماهه‌ی متوالی همچنان دومین گوشی تاشو محبوب بوده و سهم رو‌به‌رشد هواوی در بازار نیز به Pocket P50 نسبت داده می‌شود. سه مدل اشاره‌شده درکل ۹۱ درصد از سهم بازار گوشی‌های تاشو را به‌ خود اختصاص داده‌اند.

در گزارش DSCC پیش‌بینی شده بازار گوشی‌های تاشو هوشمند در سال ۲۰۲۲ با رشد درخورتوجه مواجه خواهد شد. انتظار می‌رود شاهد افزایش ۱۰۷ درصدی در فروش گوشی‌های تاشو باشیم و این یعنی امسال بیش از ۱۶ میلیون دستگاه تاشو روانه‌ی بازار خواهد شد. درحال‌حاضر بیشتر انتظارات مربوط به گلکسی زد فلیپ ۴ و گلکسی زد فولد ۴ سامسونگ است.


لوگوی تلگرام

با کانال تلگرام زومیت، آخرین اخبار فناوری و علمی را سریع‌تر از همیشه دنبال کنید.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster