رویداد WWDC 2022 اپل در راه است و این شرکت قرار است در این رویداد iOS 16 را معرفی کند. طبق گزارشی که به‌تازگی منتشر شده است iOS 15 هم اکنون روی ۸۵ درصد از آیفون‌ها نصب شده است.
البته این سیستم عامل  برخلاف iOS 14 شروع خوبی نداشت و در اکتبر ۲۰۲۱ همچنان پشت‌سر iOS 14 قرار داشت.‌ حالا آمار نشان می‌دهند که بعد از ۲۵۶ روز حدود ۸۵ درصد کاربران آن را نصب کرده‌اند.
طبق گزارش موسسه Mixpanel سیستم عامل iOS 14 تا آوریل ۲۰۲۱ توسط ۹۰ درصد کاربران نصب شده بود اما حالا iOS 15 توانسته خود را بالاتر از این سیستم عامل قرار دهد. موسسه Mixpanel آمار خود را براساس اطلاعات جمع‌آوری شده از وب‌سایت‌ها و میزان استفاده از اپلیکیشن‌ها به دست آورده است و همه آن‌ه را در قالب نمودارهای روزانه، هفتگی و ماهانه ارائه کرده است.
البته این آمار مدام در حال تغییر است و عدد ۸۵.۵۲ درصد مربوط به تاریخ ۳ ژوئن ۲۰۲۲ است و به نظر می‌رسد آمار هفتگی و ماهانه ثبات بیشتری دارند چراکه نوسانات کمتری دارند و دید بهتری از میزان استفاده iOS 15 در اختیار ما قرار می‌دهند.
در حال حاضر بعد از iOS 15 با ۸۵ درصد، سیستم عامل iOS 14 با حدود ۱۲ درصد قرار دارد و ۲.۷۹ درصد بقیه متعلق به نسخه‌های قدیمی iOS است.
اپل هنوز آمار رسمی از میزان اتخاذ iOS 15 توسط کاربران منتشر نکرده است اما Mixpanel گفته است که نتایج خود را با بررسی ۳ تریلیون رکورد ثبت شده تولید کرده است و قابل اطمینان است.
اگر بخواهیم مقایسه کنیم، طبق گزارش StatCounter در ماه می ۲۰۲۲ آمار نصب اندروید ۱۲ که  جدیدترین نسخه اندروید است فقط ۱۴.۹ درصد بوده است. این نسخه در ۴ اکتبر ۲۰۲۱ عرضه شده بود. این آمار نشان می‌دهند که اپل موفق‌تر از گوگل در زمینه سیستم عامل عمل کرده است و باید منتظر بمانیم و ببینیم که این آمار تا آخر امسال چه تغییراتی می‌کنند.
منبع: Apple Insider
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster