با هدف نمایش محصولات اپل محلی در یک کارخانه سابق فلزکاری در ورشو لهستان به عنوان موزه جدید این شرکت راه اندازی شد. این موزه با تلاش یک مجموعه دار و معمار لهستانی به نام جاست لوپینا و با بیش از ۱۶۰۰ قطعه برپا شده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، موزه […]
با هدف نمایش محصولات اپل محلی در یک کارخانه سابق فلزکاری در ورشو لهستان به عنوان موزه جدید این شرکت راه اندازی شد. این موزه با تلاش یک مجموعه دار و معمار لهستانی به نام جاست لوپینا و با بیش از ۱۶۰۰ قطعه برپا شده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، موزه برپا شده در ورشو لهستان از بزرگترین و کاملترین مجموعه محصولات اپل با ۱۶۰۰ قطعه را شامل می‌شود که می تواند تاریخ ۴۶ ساله این شرکت را به نمایش بگذارد. محل آن نیز یک کارخانه سابق فلزکاری در ورشو است.
جاسک لوپینا موسس این موزه می گوید: هدف از برپایی آن اطلاع بازدیدکنندگان از محصولات اپل از زمان تاسیس تاکنون بوده است. به طوری که آنها می‌توانند ببینند این محصولات در ابتدا چقدر ساده بوده اند. پیش از این در سال ۲۰۱۷ در خانه لوپینا نیز این موزه به شکل محدود برپا شده بود اما اکنون با افزایش تعداد قطعات برای نمایش همه آنها فضای کافی وجود نداشت و با وجود فضای بیشتر کنونی هنوز هم کلیه قطعات به صورت یکباره در معرض دید قرار ندارند. در این موزه نیز برخی محصولات قدیمی اپل مانند مکینتاش و کامپیوتر های نکست یا آیپد و آیپاد دیده می شود.
 حتی در روی دیوار نیز تبلیغات برجسته مانند Think Different در سال ۱۹۹۷ قابل مشاهده است. لوپینا در ابتدا این محصولات را تنها برای سرگرمی جمع آوری می کرد. وی میگوید محصولات قدیمی اپل در آن زمان بسیار گران بودند. او پس از جمع آوری تعداد بیشماری از قطعات تلاش کرد تا موزه ای را در رابطه با محصولات جمع آوری شده راه‌اندازی کند.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster