تویوتا موفق شده تا نمونه‌ی آزمایشی کارتریج‌های هیدروژنی قابل حملی را تولید کند که استفاده از آن‌ها به یک عنوان منبع انرژی جایگزین را ممکن می‌سازد. به‌گفته‌ی تویوتا، هر یک از این کارتریج‌ها توان مورد نیاز یک مایکروویو خانگی برای 3 تا 4 ساعت را فراهم می‌کند.
کارتریج‌های هیدروژنی تویوتا، که حدود 16 اینچ طول و 11 پوند وزن دارند، با همکاری شرکت Woven Planet طراحی شده است. در حال حاضر بیشتر انرژی‌های هیدروژنی توسط سوخت فسیلی تولید شده و از آن‌ها برای پالایش نفت خام و تولید کودهای شیمیایی استفاده می‌شود. با این وجود، تویوتا معتقد است که در آینده‌ای نزدیک می‌توان از روش‌هایی با کمترین میزان آلایندگی برای تولید انرژی هیدروژنی استفاده کرد.
در حال حاضر تویوتا موارد استفاده از کارتریج‌های هیدروژنی خود را اعلام نکرده است اما گفته می‌شود که این فناوری در خودروها، پهپادها، موتورسیکلت‌ها و حتی گوشی‌های موبایل کاربرد خواهد داشت. این غول خودروسازی اعلام کرده است که دولت ژاپن نیز به دنبال تشویق شرکت‌ها به استفاده از این منبع انرژی می‌باشد. قرار است که نمونه‌ی آزمایشی کارتریج‌های هیدروژنی تویوتا در سری مسابقات Super Taikyu Series 2022 برای علاقه‌مندان به نمایش گذاشته شود.
منبع: TechSpot
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster