برای همه ما پیش آمده که بخواهیم یک ویدیو را به فایل صوتی تبدیل کنیم، حالا این ویدیو می‌تواند یک موزیک ویدیو، یک کنفرانس ویدیوی، یک سمینار یا کلاس درسی باشد. در همین راستا می‌خواهیم در مطلب نحوه تبدیل فیلم به آهنگ یا فایل صوتی را با روش‌های مختلف به شما آموزش دهیم.
برای تبدیل یک فیلم به اهنگ یا فایل صوتی راه‌های مختلفی پیش روی شما وجود دارد؛ از برنامه ها و نرم افزار های کامپیوتر گرفته تا وب‌سایت انلاین و اپ های اندروید و ایفون.
در این مطلب همراه دیجیاتو باشید تا راه‌های مختلف تبدیل فیلم به اهنگ در پلتفرم‌های مختلف را به شما آموزش دهیم.
برنامه های زیادی برای تبدیل ویدیو به آهنگ برای کامپیوتر توسعه پیدا کرده‌اند که در ادامه برخی از بهترین آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.
VLC یکی از بهترین برنامه‌های پخش ویدیو برای پلتفرم‌های مختلف محسوب می‌شود که نه تنها رایگان است، بلکه از فرمت‌های مختلفی پشتیبانی می‌کند و قابلیت‌های متنوعی را هم در اختیارتان قرار می‌دهد. بنابراین به احتمال زیاد این نرم افزار روی سیستم‌تان نصب است و شاید جالب باشد بدانید که با همین برنامه می‌توانید ویدیوها را به فایل صوتی تبدیل کنید.
برای تبدیل فیلم به آهنگ با VLC Media Player تنها کافیست چند مرحله زیر را انجام دهید:
با کلیک روی گزینه Start، فرایند تبدیل ویدیو به فایل صوتی شروع می‌شود و با توجه به حجم و مدت زمان فیلم، مدتی طول می‌کشد تا فایل نهایی در اختیارتان قرار بگیرد. بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که تبدیل فیلم به آهنگ با VLC تنها محدود به فرمت MP3 نیست و می‌توانید از فرمت‌های دیگری هم استفاده کنید.
در حقیقت VLC از فرمت‌های صوتی OGG به همراه FLAC و CD هم پشتیبانی می‌کند. در ویدیوی زیر می‌توانید نحوه تبدیل فیلم به اهنگ با نرم افزار VLC را ببینید:
یکی از بهترین برنامه‌های تبدیل فایل در کامپیوتر، Any Video Converter یا به اختصار AVC نام دارد. این برنامه ابزارهای زیادی دارد و از فرمت‌های ویدیویی زیادی پشتیبانی می‌کند. شما در این نرم افزار به گزینه‌های ویرایش ویدیو مانند برش و چرخاندن هم دسترسی دارید، با این حال این موارد شاید برای شما کارایی نداشته باشند.
یکی از ویژگی‌های این برنامه که با موضوع مقاله ما مرتبط است، امکان استخراج صدا از هر نوع فایل ویدیویی است. شما می‌توانید در این نرم افزار با کامپیوتر فیلم را به یک اهنگ mp3 یا WMA تبدیل کنید. این برنامه را می‌توانید به صورت رایگان از سایت‌های داخلی برای کامپیوتر ویندوزی یا مک خود دانلود کنید.
یکی دیگر از بهترین نرم افزار های تبدیل فایل‌های مختلف به یکدیگر برای کامپیوتر، Freemake Video Converter نام دارد. این برنامه که رایگان است، قابلیت‌های زیادی در اختیارتان قرار می‌دهد و از فرمت‌های زیادی پشتیبانی می‌کند. این برنامه البته غیر از تبدیل فایل‌ها به یکدیگر، از قابلیت دانلود و تبدیل ویدیوهای آنلاین (البته غیر از ویدیوهای کپی‌رایت یوتیوب) هم بهره می‌برد.
درکنار این قابلیت‌ها و البته ابزارهای پایه ویرایش ویدیو مانند حذف بخش‌های نامناسب و افزودن زیرنویس به فیلم‌ها، این برنامه امکان تبدیل ویدیوها به فایل‌های صوتی را فراهم می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از این برنامه، صدا را از فیلم‌ها استخراج کنید. برای دانلود نرم افزار Freemake Video Converter روی این لینک کلیک کنید.
به سراغ یکی از برنامه‌های محبوب با رابط کاربری ساده می‌رویم. اگر سادگی برای شما در اولویت قرار دارد، به سراغ نرم افزار Free HD Video Converter Factory بروید. برای استفاده از آن تنها کافیست ویدیو را درون آن بکشید و رها کنید تا به ابزارهای مختلف دست یابید. این نرم افزار هم مانند سایر گزینه‌های این مطلب از فرمت‌های مختلفی پشتیبانی می‌کند.
با نرم افزار Free HD Video Converter Factory می‌توانید ویدیو و فایل‌های صوتی را به فرمت‌های مختلف تبدیل کنید و البته امکان استخراج صدا از فیلم هم وجود دارد. بنابراین می‌توانید فیلم‌ها، ویدیوها و فایل‌های تصویری مختلف را تنها به فایل صوتی تبدیل کنید. نسخه رایگان این برنامه را از این لینک دانلود کنید و برای دانلود رایگان نسخه پرو آن به سایت‌های داخلی سر بزنید.
در کنار نرم افزارها، می‌توانید از وب‌سایت‌ها هم برای تبدیل آنلاین فیلم به آهنگ استفاده کنید که در ادامه تعدادی از بهترین آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.
این اپ آنلاین رایگان نیازی به نصب ابزاری روی سیستم‌تان ندارد و امکان تبدیل فایل تصویری به صوتی را برایتان فراهم می‌کند. این وب‌سایت از بیش از 300 فرمت ویدیویی پشتیبانی می‌کند و می‌توانید آن‌ها را به فرمت‌های صوتی محبوب مانند MP3 و FLAC تبدیل کنید. شما می‌توانید با استفاده از این وب‌سایت، هنگام فرایند تبدیل فایل، متادیتای آن را هم تغییر دهید.
این وب‌سایت قابلیت‌های زیادی در اختیارتان قرار می‌دهد. با استفاده از آن می‌توانید بیت‌ریت را تغییر دهید، فرکانس را تنظیم کنید، فایل را به صورت برعکس اجرا کنید یا حتی صداهای پس‌زمینه را بردارید. برای استفاده از این ابزار، مراحل زیر را انجام دهید:
در مدت کوتاهی، فایل خروجی در اختیارتان قرار می‌گیرد و می‌توانید آن را دانلود کنید. طبق ادعای این وب‌سایت، تمامی فایل‌ها پس از چند ساعت بطور خودکار از سرورهای آن حذف می‌شوند. بنابراین ظاهرا نباید از نظر امنیتی نگرانی داشته باشیم.
یکی دیگر از ابزارهای آنلاین برای تبدیل فایل‌ها به یکدیگر، FreeConvert نام دارد که با استفاده از آن نه تنها فایل‌های ویدیویی و صوتی، بلکه می‌توانید تصاویر و حتی مناطق زمانی را هم به یکدیگر تبدیل کنید. با این حال در این بخش برای ما تبدیل ویدیو به صدا کاربرد دارد.
ابزار تبدیل ویدیو به اهنگ قابلیت‌های مختلف در اختیارتان قرار می‌دهد تا خروجی مطابق میل‌تان باشد. برای مثال می‌توانید بیت‌ریت را تغییر یا ویدیو را برش دهید. علاوه بر این، می‌توانید فایل را برای دستگاه‌های مختلف مانند اندروید، آیفون یا آیپد بهینه‌سازی کند. این وب‌سایت رابط کاربری ساده‌ای دارد و فایل خروجی هم باکیفیت است.
برای تبدیل فایل با استفاده از این وب‌سایت، مراحل زیر را انجام دهید:
VidConverter یکی از بهترین مبدل‌های ویدیوی آنلاین است که امکان تغییر فرمت ویدیو بدون افت کیفیت را به شما می‌دهد. این ابزار رابط کاربری ساده‌ای دارد و همچنین با مرورگرهای دسکتاپ و موبایل سازگار است.
این ابزار هم مانند دو مورد قبلی نیازی به نصب نرم افزار روی سیستم‌تان ندارد و همچنین می‌تواند 200 فرمت ویدیویی را تبدیل کند. از آنجایی که فایل‌های کاربران سریعا پس از دانلود از سرورها حذف می‌شوند، نگرانی بابت استفاده از آن نباید داشته باشید.
برای استفاده از این وب‌سایت، مراحل زیر را دنبال کنید:
علاوه بر گزینه‌های بالا، وب‌سایت‌های Convertio و MP4 to MP3 Converter هم امکانات مناسبی را در اختیارتان قرار می‌دهند و می‌توانید از آن‌ها هم استفاده کنید.
علاوه بر کامپیوتر و سایت‌های آنلاین، می‌توانید از اپ‌های گوشی‌های هوشمند هم برای تبدیل فیلم به اهنگ هم استفاده کنید. ابتدا به معرفی بهترین برنامه های تبدیل ویدیو به mp3 در اندروید می‌پردازیم.
یکی از برنامه‌های کاربردی برای تبدیل ویدیو به اهنگ در گوشی های اندرویدی، Video to MP3 Converter نام دارد که از رابط کاربری ساده‌ای بهره می‌برد و تنها چهار گزینه دارد. ابتدا برنامه را از طریق اپ باکس دانلود کرده و اجرا کنید. حالا روی گزینه Video to Audio ضربه بزنید و فایل مدنظرتان را انتخاب کنید.
در اینجا با دو حالت روبه‌رو می‌شوید: ساده و پیشرفته یا Simple و Advanced. همانطور که می‌توانید حدس بزنید در حالت پیشرفته به گزینه‌های مختلفی دسترسی پیدا می‌کنید. اگر با مواردی مانند بیت‌ریت آشنایی ندارید، تنها Quality را روی 9 قرار دهید تا به بهترین خروجی صوتی دست پیدا کنید. برای شروع فرایند تبدیل، روی گزینه Convert در پایین صفحه ضربه بزنید.
پس از پایان تبدیل فایل، می‌توانید آن را دانلود کرده یا اینکه از آن به عنوان زنگ گوشی استفاده کنید. از سایر ویژگی‌های این اپ می‌توان به امکان برش صدا و ویدیو اشاره کرد. برای دانلود این برنامه از اپ باکس زیر استفاده کنید:
یکی دیگر از اپ‌های کاربردی برای تبدیل فیلم به صدا برنامه Video to MP3 Converter، محصول اینشات است. این برنامه نسبت به نمونه قبلی رابط کاربری جذاب‌تری دارد و همچنین از یک ویژگی اضافه هم بهره می‌برد: ترکیب فایل‌های صوتی. برای تبدیل ویدیو به آهنگ، گزینه Video to Audio را انتخاب کنید.
شما می‌توانید برای فایل خود یک اسم و سپس فرمت انتخاب کنید، البته قبل از اینکه تبدیل فایل را آغاز کنید، امکان برش ویدیو وجود دارد. این اپ در نسخه رایگان و پولی عرضه شده که نسخه رایگان محدودیت‌های مخصوص به خودش را دارد. در نسخه پرو دیگر خبری از تبلیغات نیست و می‌توانید 15 ویدیو را بصورت همزمان تبدیل کنید.
برای دانلود این برنامه از اپ باکس زیر استفاده کنید:
یکی از برنامه‌های ساده و البته کاربردی برای تبدیل ویدیو به MP3 در اندروید ، MP3 Video Converter نام دارد. در این برنامه باید ابتدا ویدیوی مدنظرتان را انتخاب کنید و سپس یکی از دو فرمت MP3 یا AAC باید انتخاب شما باشد. در ادامه هم فریم‌ریت را مشخص کنید. البته می‌توانید برای فایل خروجی هم نام انتخاب کنید. در انتها برای شروع تبدیل فایل، روی گزینه Convert ضربه بزنید.
در این اپ خبری از گزینه‌های متنوع و تنظیمات پیشرفته نیست، بنابراین نسبت به دو اپ قبلی از این نظر عملکرد پایین‌تری دارد. با این حال کارش را به خوبی و سریع انجام می‌دهد. بنابراین اگر به دنبال یک گزینه ساده اما کاربردی هستید، می‌توانید این برنامه را امتحان کنید، البته باید با تبلیغات این اپ هم کنار بیایید.
برنامه MP3 Video Converter را می‌توانید از اپ باکس زیر دانلود کنید:
اپ‌های دیگری هم برای تبدیل ویدیو به mp3 در اندروید توسعه پیدا کرده‌اند که برای مثال می‌توان به Timbre: Cut, Join, Convert Mp3 Audio & Mp4 Video اشاره کرد. با این حال اپ‌های بالا برای اکثر کاربران کارایی لازم را دارند.
علاوه بر اندروید، امکان تبدیل فایل صوتی به mp3 در ایفون هم وجود دارد و می‌توانید از اپ‌های مختلف و البته شورتکات هم برای این کار استفاده کنید. البته باید به این موضوع هم اشاره کنیم که تبدیل فیلم به اهنگ با مک هم امکان‌پذیر است و برای مثال می‌توانید از برنامه QuickTime Player استفاده کنید. با این حال در ادامه نحوه تبدیل فایل صوتی به mp3 در آیفون و آیپد را آموزش می‌دهیم.
اگر در حال استفاده از iOS 14 یا نسخه قدیمی‌تری از سیستم عامل موبایل اپل هستید، با رفتن به تنظیمات و سپس Shortcuts، گزینه Allow Untrusted Shortcuts را فعال کنید. اگر روی آیفون شما iOS 15 نصب شده، نیازی به انجام مرحله قبلی نیست و می‌توانید شورتکات‌ها را به صورت مستقیم روی گوشی خود نصب کنید.
برای تبدیل ویدیو به mp3 در آیفون و آیپد به وسیله شورتکات مراحل زیر را دنبال کنید:
همانطور که می‌بینید، استفاده از شورتکات بسیار ساده و سریع است و می‌توانید با استفاده از آن، به سرعت یک ویدیو را به فایل صوتی تبدیل کنید. البته برای این کار می‌توانید به سراغ اپ‌های شخص ثالث هم بروید که در ادامه دو مورد از آن‌ها را معرفی می‌کنیم.
یکی از برنامه‌های کاربردی برای تبدیل فیلم به mp3 در ایفون و ایپد، اپ MP3 Converter -Audio Extractor نام دارد که کار با آن بسیار ساده است. این اپ را روی دستگاه خود نصب و اجرا کرده و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:
این برنامه تبلیغات پاپ آپ دارد، اما تعداد تبلیغاتش به اندازه‌ای نیست که حواس‌تان را پرت کند یا اینکه مانع از انجام کارتان شود. البته با خرید درون برنامه‌ای می‌توانید این تبلیغات را حذف کنید. برای دانلود برنامه MP3 Converter -Audio Extractor از اپ باکس زیر استفاده کنید:
Audio Converter – Extract MP3 یکی دیگر از برنامه های کاربردی تبدیل فیلم به mp3 در ایفون است. پس از نصب و اجرای این اپ، مراحل زیر را انجام دهید:
برای دانلود برنامه Audio Converter – Extract MP3 از اپ باکس زیر استفاده کنید:
در این مطلب سعی کردیم تمام روش‌های تبدیل فیلم به آهنگ را در دستگاه‌ها و پلتفرم‌های مختلف به شما آموزش دهیم و همانطور که مشاهده کردید، با کار پیچیده‌ای روبه‌رو نیستیم.
برای این کار نرم افزارها و اپ‌های گوشی هوشمند زیادی توسعه پیدا کرده‌اند اما یکی از ساده‌ترین راه‌ها، استفاده از برنامه رایگان VLC Media Player است که امکان تبدیل فیلم به اهنگ را برای شما فراهم می‌کند.
از برنامه های ویندوز برای تبدیل فیلم به اهنگ می‌توان به VLC Media Player به همراه Any Video Converter و Freemake Video Converter اشاره کرد که قابلیت‌‎های کاربردی زیادی دارند.
اپ‌های زیادی برای این کار توسعه پیدا کرده‌اند. برنامه های Video to MP3 Converter و Video to MP3 Converter جزو بهترین برنامه‌های اندرویدی برای تبدیل ویدیو به صدا محسوب می‌شوند. در سیستم عامل iOS و آیفون، برای این کار می‌توانید به سراغ شورتکات‌ها یا برنامه‌ای مانند MP3 Converter -Audio Extractor بروید.
بله چنین امکانی وجود دارد و وب‌سایت‌های زیادی چنین قابلیتی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. از میان این وب‌سایت‌ها می‌توان به Online Audio Converter و FreeConvert اشاره کرد.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط digitalwebmaster