این‌روزها ساخت بزرگراه‌های بزرگی که قادر به شارژ بی‌سیم خودروهای الکتریکی باشند توجیه اقتصادی ندارد، اما این روش می‌تواند برای مسیر اتوبوس‌ها با مسیرهایی که ترافیک بالایی دارند مفید باشد.
شرکت Electreon قصد دارد اولین جاده آمریکا با قابلیت شارژ بی‌سیم خودروهای الکتریکی را بسازد.‌این پروژه قرار است به‌طور پایلوت سال آینده در شهر دیترویت میشیگان در مسافتی به طول یک مایل به اجرا برسد. 
این جاده مجهز به یک شبکه زیرزمینی از کویل‌های شارژ خواهد بود که به شبکه انرژی متصل خواهند بود. از طرف دیگر، خودروهای برقی باید مجهز به یک رسیور جهت شارژ در حین رانندگی باشند. این کار باعث خواهد شد تا حیوانات و افرادی که از جاده عبور می‌کنند دچار برق گرفتگی نشوند. 
در این سیستم هر کویل به‌طور مجزا به شبکه انرژی وصل خواهد شد و میزان شارژ در هر مایل بسیتگی به سرعت خودرو خواهد داشت.‌ به این ترتیب رانندگان دیگر نیازی به ایسنگاه شارژ خودرو توقف در طول مسیر نخواهند داشت و در حین رانندگی خواهند توانست خودروی خود را شارژ کنند. 
شرکت Electreon گفته است که مسیرهای اتوبوس یکی از بهترین مکان‌ها برای استفاده از این فناوری هستند و همچنین مسیرهایی که ترافیک بالایی دارند می‌توانند از این سیستم استفاده کنند و خودروها در این مسیرها زمان کافی برای شارژ شدن خواهند داشت.‌
این ایده هنوز به‌طور کامل توسعه نیافته است و فعلا در مرحله تست پایلوت است و اگر همه چیز خوب پیش برود احتمالا شاهد استفاده از آن در جاده‌های بیشتری خواهیم بود. نظر شما درباره این فناوری شارژ خودروهای الکتریکی در طول مسیر چیست؟
منبع: Techspot
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster