به نظر می رسد فعالیتهای مرتبط با اسپیس ایکس و همچنین پروژه های استارشیپ باعث نارضایتی بومی های آمریکا و سازمان های محیط زیستی شده است. چند سازمان محیط زیستی از جمله سیرا کلاب شکایتی را در اعتراض به بسته شدن ساحل بوکاچیکا علیه مقامات تگزاس ثبت کردند. این ساحل به دلیل فعالیت‌های استارشیپ اسپیس […]
به نظر می رسد فعالیتهای مرتبط با اسپیس ایکس و همچنین پروژه های استارشیپ باعث نارضایتی بومی های آمریکا و سازمان های محیط زیستی شده است. چند سازمان محیط زیستی از جمله سیرا کلاب شکایتی را در اعتراض به بسته شدن ساحل بوکاچیکا علیه مقامات تگزاس ثبت کردند. این ساحل به دلیل فعالیت‌های استارشیپ اسپیس ایکس بسته شده بود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شکایت ثبت شده علیه محدودیت های دسترسی به ساحل جنوبی تگزاس است که در اثر فعالیت های اسپیس ایکس ایجاد شده است. سازمان محیط زیستی سیراکلاب، قبیله کاریزو در تگزاس و یک سازمان محیط زیستی دیگر شکایت خود را علیه اداره کل اراضی تگزاس، رئیس این اراضی و کامرون کانتی ثبت کردند. قرار است در تاریخ ۱۱ خرداد پرونده این شکایت توسط قاضی بررسی شود.
 ساحل بوکاچیکا در کنار تاسیسات شرکت اسپیس ایکس قرار گرفته و محلی برای ساخت نمونه های اولیه موشک استارشیپ و سوپرهوی محسوب می شود. طبق اعلام سیرا کلاب محدود کردن دسترسی به ساحل نوعی نقض قانون اساسی تگزاس محسوب می شود. البته در بیانیه این سازمان نامی از اسپیس ایکس برده نشده است. با توجه به اینکه منطقه مورد نظر در نزدیکی تاسیسات استاربیس شرکت اسپیس ایکس قرار دارد. این منطقه برای پرتاب موشک سوپرهوی هوی نیز برنامه ریزی شده است.
قوانین مربوط به سواحل باز تگزاس در سال ۲۰۱۳ توسط قانونگذاران تگزاس اصلاح شد و طی آن امکان محدود کردن فضای آن برای عملیات های فضایی پدید آمد. به گفته سیراکلاب این تغییر قانون در سال ۲۰۱۳ با قانون اساسی ایالتی مبنی بر حق دسترسی آزاد به سواحل عمومی تضاد دارد. به همین دلیل گروه مورد نظر طی شکایتی از دادگاه می خواهد تا اصلاحیه سال ۲۰۱۳ را باطل کند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster