گوگل قصد دارد از این پس به دستگاه های اندرویدی قابلیت جدیدی اضافه کند که طی آن برخی ویژگیهای سلامت مانند ضربان قلب و تنفس مورد بررسی قرار بگیرند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اپلیکیشن Google Fit در سری گوشی های پیکسل به روز رسانی جدیدی را دریافت کرد. این اپلیکیشن می […]
گوگل قصد دارد از این پس به دستگاه های اندرویدی قابلیت جدیدی اضافه کند که طی آن برخی ویژگیهای سلامت مانند ضربان قلب و تنفس مورد بررسی قرار بگیرند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اپلیکیشن Google Fit در سری گوشی های پیکسل به روز رسانی جدیدی را دریافت کرد. این اپلیکیشن می تواند با کمک دوربین، میکروفون و شتاب سنج ضربان قلب و تنفس را مورد ارزیابی قرار دهد. اکنون این شرکت قابلیت جدیدی را برای گوشی های اندرویدی در دست کار دارد تا علاوه بر ضربان قلب و تنفس، کیفیت خواب افراد نیز نظارت شود.
 طبق رشته کدی که از اپلیکیشن Google Health Studies به دست آمده مشخص است گوگل به این قابلیت برای بررسی کیفیت خواب ویژگی های مانند تشخیص خروپف و سرفه را نیز اضافه خواهد کرد. در حال حاضر این قابلیت در بخش مطالعه جاری قرار دارد و کاربران می توانند با کمک گوشی های خود در آن شرکت کنند. در صورت تمایل به شرکت در این مطالعه نیاز است که فرد بزرگسال تنها در اتاق خواب خود بخوابد.
تیم  Health Sensing در حال حاضر برخی ویژگی ها و الگوریتم های مربوط به سنجش خواب را برای بکارگیری در دستگاه های اندرویدی بررسی می کند. در نهایت نیز قرار است یک مجموعه صوتی داده های به دست آمده را اعتبارسنجی تنظیم و توسعه دهد تا کاربران بتوانند دیده عمیق تری در مورد فعالیت های خواب به دست آورند.
هنوز مشخص نیست قابلیت‌هایی مانند تشخیص خروپف شبانه که احتمالاً با کمک میکروفون گوشی کار میکند روی ساعت‌های هوشمند پیکسل واچ نیز ارائه خواهد شد یا خیر. اما احتمالاً می توان از آن به طور کاملاً مستقل استفاده کرد. هنوز گوگل اعلام نکرده است این قابلیت برای کاربران دستگاه های پیکسل ارائه می شود یا تمامی دستگاه‌های اندرویدی می تواند از آن بهره ببرند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster