تراشه‌های دسکتاپ نسل 13 اینتل رپتور لیک S تقریباً همزمان با سری رایزن 7000 شرکت ای ام دی معرفی خواهند شد. هر دو سری از این تراشه‌ها از استانداردهای PCIe 5.0 و DDR5 پشتیبانی می‌کنند اما گزارش‌های اخیر نشان می‌دهند که تراشه‌های دسکتاپ جدید تیم قرمز در بخش حافظه نسبت به رقیب خود برتری خواهند داشت.
شرکت MiTAC اخیراً لیستی از مشخصات مادربرد PH12ADI خود را منتشر کرده که در آن به سرعت حافظه‌ی تراشه‌های دسکتاپ نسل 13 اینتل نیز اشاره شده است. بر اساس این اطلاعات، تراشه‌های رپتور لیک S از حافظه‌های DDR5-5200 پشتیبانی می‌کنند و این در حالی است که گمانه‌زنی‌های قبلی به پشتیبانی آن‌ها از حافظه‌ی DDR5-5600 اشاره داشته‌اند. در طرف دیگر، تراشه‌های ای ام دی رایزن 7000 از حافظه‌های DDR5-5600 بهره خواهند برد.
در صورتی که اطلاعات منتشرشده در وب‌سایت شرکت MiTAC صحت داشته باشد، تراشه‌های دسکتاپ جدید ای ام دی در بخش حافظه از رقیب خود پیشی خواهند گرفت. ای ام دی همچنین اطمینان زیادی نسبت به فناوری EXPO و توانایی‌های اورکلاکینگ آن داشته و انتظار می‌رود که در پاییز سال جاری شاهد رقابتی جدی بین این شرکت و تیم اینتل باشیم.
منبع: NotebookCheck
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster