برادکام با پیشنهاد ۶۱ میلیارد دلاری برای تصاحب VMware می‌خواهد یکی از بزرگ‌ترین خریدهای دنیای فناوری را رقم بزند.
برادکام اعلام کرد که در حال برنامه‌ریزی برای تصاحب VMware به‌موجب قراردادی ترکیبی شامل پول نقد و سهام به ارزش ۶۱ میلیارد دلار است. برادکام در صورت تصاحب VMware، مسئولیت پرداخت بدهی ۸ میلیارد دلاری این شرکت را نیز برعهده خواهد داشت.
چنانچه پیشنهاد برادکام برای تصاحب VMware عملی شود، سومین خرید بزرگ چند سال اخیر دنیای فناوری را بعد از قرارداد ۶۹ میلیارد دلاری در دست بررسی مایکروسافت برای تصاحب اکتیوژن بلیزارد و خرید ۶۷ میلیارد دلاری EMC به‌دست Dell (قراردادی که VMware را نیز دربرمی‌گرفت) را رقم خواهد زد.
برادکام عمدتاً به طراحی و تولید محصولات مبتنی‌بر نیمه‌هادی شامل تراشه‌های Wi-Fi، بلوتوث و GPS شهرت دارد. VMware در حوزه‌ی رایانش ابری و فناوری مجازی‌سازی فعال است، این شرکت در سال ۱۹۹۸ تأسیس و در سال ۲۰۰۴ به‌دست EMC‌ تصاحب شد؛ اما بعدها در سال ۲۰۱۶ به‌موجب قرارداد Dell-EMC به مالکیت دل در آمد و سرانجام سال گذشته بار دیگر به شرکتی مستقل بدل شد.
چنانچه تصاحب VMware با موفقیت صورت گیرد، برادکام بخش Broadcom Sofware Group را به VMware تغییرنام خواهد داد و زیرساخت کنونی‌اش را به‌همراه پورتفوی نرم‌افزار امنیتی به‌عنوان بخشی از VMware به‌کار خواهد گرفت.
مایکل دل با مالکیت بیش‌از ۴۰ درصد از سهام Dell و شرکت خصوصی سرمایه‌گذاری Silver Lake، مالک ۱۰ درصد از سهام Dell، هر دو با پیشنهاد برادکام موافقت کرده‌اند. پیش‌بینی می‌شود در سال مالی ۲۰۲۳ برادکام که از نوامبر ۲۰۲۲ آغاز می‌شود، این قرارداد نهایی شود.
ناگفته نماند که چند سال پیش برادکام در تلاش برای تصاحب ۱۰۰ میلیارد دلاری کوالکام بود؛ اما در نهایت، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده‌ی آمریکا، با مطرح‌کردن نگرانی‌هایی بر سر امنیت ملی، مانع از عقد قرارداد خرید شد.


لوگوی تلگرام

با کانال تلگرام زومیت، آخرین اخبار فناوری و علمی را سریع‌تر از همیشه دنبال کنید.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster