دانشمندان برای تحریک سلول های ایمنی بدن مکانیسم جدیدی را توسعه دادند که می تواند تومورهای سرطانی را از بین ببرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پژوهشگران آمریکایی و هلندی در بررسی های اخیر خود متوجه شدند می توان با کمک سیستم ایمنی بدن روش های ایمنی درمانی را برای تومورهای سرطانی […]
دانشمندان برای تحریک سلول های ایمنی بدن مکانیسم جدیدی را توسعه دادند که می تواند تومورهای سرطانی را از بین ببرد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پژوهشگران آمریکایی و هلندی در بررسی های اخیر خود متوجه شدند می توان با کمک سیستم ایمنی بدن روش های ایمنی درمانی را برای تومورهای سرطانی به کار برد. البته این درمان ها ممکن است برای انواع سرطان کارآمد نباشند.
پژوهشگرانی از دانشگاه شیکاگو و دانشگاه آمستردام با هدف واکنش ایمن ضد سرطان توسط سلولهای ایمنی بدن فرایند های جدیدی را ارائه کردند. روش آنها برای درمان این بیماری تحریک سلولهای T است.
جاستین کلاین استادیار دانشگاه شیکاگو از پژوهشگران این تحقیق می گوید: در این روش یک مسیر کاملا منحصر به فرد شناسایی شد که از طریق آن تومورها و سیستم ایمنی می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این روش در آینده می تواند به طراحی واکسن و یا تشخیص بهترین آنتی ژن تومور منجر شود.
کلاین به همراه گروه خود در واکنش ایمنی سرطان نقش سلول های دندریتیک را بررسی کردند. این سلول وظیفه دارد تا حضور آنتی ژن ها سموم و دیگر مواد خارجی در بدن را به اطلاعات سیستم ایمنی برساند و سپس سلول های T را برای مبارزه تحریک کند. پژوهشگران در این تحقیق فرضیه ای را ارائه کردند که در آن صحبت کردن سلول های دندریتیک با سلولهای T را نشان می دهد.
در آزمایش این روش نیز از سلول های دندریتیک مهندسی شده در موش ها استفاده شد که وظیفه آن نمایش آنتی ژن های مربوط به تومور روده است تا بتواند آن را سرکوب کند. سپس تومور سرطانی به موش ها تزریق شد. پس از تزریق مشخص شد مولکول های خاصی به نام MHC روی سلول های دندریتیک را پوشانده اند. مکانیزم کشف شده توسط پژوهشگران نشان می دهد از طریق این مولکول می توان واکنش ایمنی را به طور قابل توجهی تحت تاثیر قرار داد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster