اسنوا اعلام کرده است با به‌روزرسانی جدیدی که در نرم‌افزار نصب‌شده روی تلویزیون‌هایش اعمال کرده، از‌این‌پس می‌توان به تلویزیون‌های اسنوا ازطریق دستورهای صوتی فارسی فرمان داد.
چندین سال است که استفاده از دستورهای صوتی به یکی از قابلیت‌های برجسته محصولات و سرویس‌های غول‌های بزرگ فناوری دنیا تبدیل شده است. گوگل و آمازون و اپل را باید شاخص‌ترین شرکت‌هایی عنوان کرد که با تکیه بر دانش عمیق خود درزمینه‌ی هوش مصنوعی و پردازش زبان‌های طبیعی موفق شده‌اند استفاده از سرویس‌های خود یا همان دستیارهای صوتی هوشمند را در محصولات مختلف و حتی برای شرکت‌های دیگر بگنجانند.
حال اسنوا گفته است که تلویزیون‌های جدیدش را که ریموت مجهز به میکروفون دارند، همراه با پشتیبانی از دستورهای صوتی راهی بازار می‌کند. براساس اطلاعات ارائه‌شده، این سیستم می‌تواند با تشخیص فرامین صوتی به زبان فارسی که کاربر صادر کرده است، سرویس‌های مختلفی ازقبیل نمایش آب‌و‌هوا یا جست‌وجوی محتوایی خاص در اخبار و یافتن فیلم یا فیلم و سریال مرتبط به بازیگری خاص را انجام دهد. برای استفاده از قابلیت دستورها صوتی، کاربر باید کلید مخصوص تعبیه‌شده روی ریموت را فشار داده و دستور مدنظرش را بیان کند.
اسنوا در حالی چنین فناوری‌ای را وارد فاز تجاری کرده که سال‌ها است کار روی مفاهیمی نظیر پردازش‌های زبان‌های طبیعی در دانشگاه‌های کشور را شاهد هستیم. برای مثال، می‌توان به فعالیت‌های آزمایشگاه پردازش متن و زبان طبیعی دانشگاه تهران و آزمایشگاه فناوری وب دانشگاه فردوسی مشهد و کارگروه خط و زبان فارسی در شورای عالی اطلاع‌رسانی اشاره کرد.


لوگوی تلگرام

با کانال تلگرام زومیت، آخرین اخبار فناوری و علمی را سریع‌تر از همیشه دنبال کنید.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster