گوگل با هدف دسترسی سریعتر افراد کم توان به اپلیکیشن های بهینه شده برای آنها از قابلیت جدیدی رونمایی کرده است. گوگل تگ با اضافه شدن به گوگل پلی دسترسی به چنین اپ هایی را برای معلولان آسان خواهد کرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، بهینه سازی محصولات برای افراد کم توان […]
گوگل با هدف دسترسی سریعتر افراد کم توان به اپلیکیشن های بهینه شده برای آنها از قابلیت جدیدی رونمایی کرده است. گوگل تگ با اضافه شدن به گوگل پلی دسترسی به چنین اپ هایی را برای معلولان آسان خواهد کرد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، بهینه سازی محصولات برای افراد کم توان یکی از اهداف شرکت های مختلف فناوری محسوب می شود. اکنون گوگل نیز با هدف بهبود تجربه کاربری این افراد اقدام جالبی را انجام داده است. به زودی این شرکت برچسب جدیدی را به پلی استور اضافه میکند که از طریق آن ۳.۴ میلیون اپلیکیشن مختص افراد ناتوان به راحتی در دسترس آنها قرار میگیرد. این برچسب در بخش “درباره این اپلیکیشن” قرار دارد و میتواند کلیه اپ های پلی استور را در یک دسته بندی جدید قرار دهد.
 این دسته بندی ها شامل مواردی مانند صفحه خوانش مناسب، کمک بصری یا شنوایی، کمک حرکتی، همچنین ارتباط در دسترسی آسان قرار می گیرند. بنابراین با توجه به دسته‌بندی گفته شده ممکن است یک اپلیکیشن چندین برچسب به همراه داشته باشد. در حال حاضر گوگل این ویژگی را تنها برای تعدادی از اپلیکیشن ها فعال کرده اما به زودی به تعداد اپلیکیشن ها اضافه خواهد شد. پیش از این شرکت های بزرگ دیگری مانند نتفلیکس نیز توضیحات صوتی و زیرنویس های برنامه های مختلف را گسترده تر کرده بود. مایکروسافت نیز چند ویژگی مخصوص برای افراد کم توان به محصولات خود اضافه کرد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster