پتنت جدید مایکروسافت نشان می‌دهد این شرکت روی یک گوشی هوشمند جدید کار میکند که نمایشگر آن به صورت معکوس تا ۳۶۰ درجه می چرخد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت های مختلف فناوری به دنبال عرضه دستگاه های دارای طراحی جدید و کاربردی تر هستند. به نظر می رسد مایکروسافت نیز […]
پتنت جدید مایکروسافت نشان می‌دهد این شرکت روی یک گوشی هوشمند جدید کار میکند که نمایشگر آن به صورت معکوس تا ۳۶۰ درجه می چرخد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت های مختلف فناوری به دنبال عرضه دستگاه های دارای طراحی جدید و کاربردی تر هستند. به نظر می رسد مایکروسافت نیز قصد دارد دستگاه جدیدی با نمایشگر تاشو معکوس عرضه کند تا بتواند با دیگر سازندگان نیز رقابت کند. پتنت ثبت شده توسط مایکروسافت دارای یک صفحه نمایش تاشو معکوس است که کاربر می تواند با یک دست از آن استفاده کند. همچنین امکان تا کردن نمایشگر به صورت معکوس تا ۳۶۰ درجه وجود دارد. پس از تا شدن نیز یک دستگاه تک صفحه ای بوجود می آید که میان صفحات آن شکاف ایجاد میشود.
اکنون سرفیس دوئو مایکروسافت نیز چنین طراحی ای را نشان میدهد که امکان استفاده تک صفحه ای را به کاربر میدهد. در این پتنت توضیحاتی در مورد آن داده شد که نشان میدهد نمایشگر آن می تواند بین صفر تا ۳۶۰ درجه تا شود. ساخت چنین دستگاهی چندان آسان بنظر نمیرسد. اما ممکن است مایکروسافت طی همکاری با ال جی بتواند چنین دستگاهی بسازد. پیش از این ال جی از یک دستگاه مفهومی تاسو با نمایشگر اولد رونمایی کرده بود که می توانست از 0 تا 360 درجه تا شود که بنظ می رسد به دستگاه طراحی شده توسط مایکروسافت شباهت بسیاری دارد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster