اپل در تاریخ 16 خرداد رویداد WWDC 2022 را برای معرفی سیستم‌عامل‌های آی او اس 16 و آیپد او اس 16 و همچنین سایر محصولات خود برگزار می‌کند. در حال حاضر هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست که کدام گوشی‌های این شرکت به نسخه‌ی جدید آی او اس مجهز می‌شوند اما احتمال دارد که برخی از نسخه‌های قدیمی آیفون این سیستم‌عامل جدید را دریافت نکنند.
بر اساس گزارش مارک گورمن، تحلیل‌گر مشهور، آی او اس 16 شامل تغییرات گسترده‌ای نخواهد شد اما نحوه‌ی تعامل با سیستم آن و همچنین بخش اعلان‌ها و ردیاب سلامتی آن با نسخه‌ی قبلی تفاوت خواهد داشت. اپل در چند سال اخیر از تمامی گوشی‌های خود از جمله آیفون 6s و 6s پلاس پشتیبانی کرده و سیستم‌عامل‌های آی او اس 13، 14 و 15 را برای آن‌ها عرضه کرده بود.
توجه داشته باشید که میزان رم نقش مهمی در به‌روزرسانی‌های آی او اس دارد. برای مثال، آی او اس 13 تنها برای گوشی‌های با 2 گیگابایت رم و یا بالاتر عرضه شده بود و از این رو گوشی‌های آیفون 5s، آیفون 6 و آیفون 6 پلاس از این سیستم‌عامل پشتیبانی نمی‌کردند. پیش‌بینی می‌شود که آی او اس 16 نیز به حداقل 3 گیگابایت رم و همچنین تراشه‌ی A10 فیوژن نیاز داشته باشد. در این صورت آی او اس 16 تنها برای گوشی‌های زیر در دسترس قرار خواهد گرفت:
همچنین گوشی‌های زیر نیز از نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل آی او اس پشتیبانی نخواهند کرد:
توجه داشته باشید که این اطلاعات در حد گمانه‌زنی بوده و اپل هنوز هیچ یک از آن‌ها را تایید نکرده است. از این رو ممکن است که آی او اس 16 برای تمام گوشی‌هایی که از آی او اس 15 پشتیبانی می‌کنند، عرضه شود.
منبع: Wccftec
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster