اپل قصد دارد با حذف موتور هپتیک اختصاصی تنها با حرکت دادن باتری در اپل واچ ویبره مورد نظر خود را ایجاد کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اپل با هدف کاهش ضخامت اپل واچ روش های مختلفی را در پیش گرفته است. یکی از آنها حذف موتور الکتریکی اختصاصی خود است. […]
اپل قصد دارد با حذف موتور هپتیک اختصاصی تنها با حرکت دادن باتری در اپل واچ ویبره مورد نظر خود را ایجاد کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اپل با هدف کاهش ضخامت اپل واچ روش های مختلفی را در پیش گرفته است. یکی از آنها حذف موتور الکتریکی اختصاصی خود است. به این ترتیب این شرکت تنها با تکان دادن باتری برای ایجاد بازخورد لمسی دیگر به موتور هپتیک نیاز نخواهد داشت و همچنین فضای بیشتری نیز برای دیگر قطعات به وجود می آید.
 طبق گزارش منتشر شده توسط وبسایت اپل اینسایدر پتنت جدید ثبت شده توسط اپل نشان می دهد یکی دیگر از وظایف باتری در اپل واچ تکان دادن به منظور ایجاد ویبره و بازخورد لمسی خواهد بود. همچنین اپل قصد دارد موتور اپتیک را به بند اپل واچ منتقل و با ایجاد تغییرات در سیم پیچ شارژر از این دستگاه برای کار مشابه استفاده کند. در توضیحات پتنت اخیرر اپل آمده است: تغییرات ایجاد شده در این پتنت و ایجاد حرکت در ازای باتری می توان حرکاتی مانند ویبره را ایجاد کرد. بدن ترتیب این ضربان های تولید شده عملکردی همانند موتور خواهد داشت. این توضیحات نشان می دهد باتری جدید باید به صورت الکتریکی به نمایشگر متصل شود تا بتواند ضربه آنها را به سطح خروجی منتقل کند. همچنین یک مجموعه سیم پیچی برای انتقال این ضربان ها به صفحه نمایش اضافه میشود.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster