بازار رمزارزها اخیرا با سقوط شدیدی مواجه شده است و به نظر می‌رسد بیتکوین و سایر دارایی‌های دیجیتال در حال از دست دادن اعتبار قبلی خود هستند.
حالا رئیس بانک مرکزی اروپا در اظهارنظر تازه‌ای گفته است که رمزارزها هیچ ارزشی ندارند. کریستین لاگارد گفته است:
من همیشه گفته‌ام که بازار رمز ارز خیلی ریسکی است و ارزیابی من این است که این بازار هیچ ارزش ذاتی ندارد و هیچ دارایی پایه‌ای برای اطمینان از امن بودن آن وجود ندارد.
لاگارد در حالی این اظهارات را بیان می‌کند که بازار رمزارز با بحران بزرگی مواجه شده است و او‌ایل این ماه کاهش قیمت Luna به‌طور زنجیروار باعث سقوط بازار رمزارز شد. حالا ارزش بییتکوین نسبت به شش ماه گذشته حدود ۵۰ درصد افت کرده و اتریوم نیز نسبت به ماه گذشته ۴۲ درصد ارزش خود را از دست داده است.
البته لاگارد به‌طور کامل نسبت به رمزارزها مشکوک نیست و درباره پروژه یورو دیجیتالی که احتمالا در چهار سال آینده راه‌اندازی خواهد شد صحبت‌هایی کرده است. او گفته است که بانک مرکزی اروپا از این رمزارز پشتیبانی خواهد کرد و کاملا متفاوت از رمزارزهای فعلی خواهد بود. لاگارد همچنین گفته است که او تاکنون در بازار رمزارزها سرمایه‌گذاری نکرده اما یکی از پسران او‌ در این بازار فعال است.‌
اخیرا موسس صرافی FTX نیز گفته بود که او آینده‌ای برای بیتکوین به‌عنوان ارز مبادله‌ای نمی‌بیند و سیستم مبادله‌ای آن به‌خاطر مصرف بالای انرژی کاملا به ضرر محیط زیست است.
منبع: Techspot
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster