سبک پلتفرمر یکی از قدیمی‌ترین سبک‌های دنیای بازی‌های ویدئویی است و این سبک بازی‌ها، صرفا برای کنسول‌های بازی ساخته نمی‌شوند. در حقیقت، تعدادی از بهترین بازی‌های سیستم عامل اندروید و iOS در این سبک ساخته شده‌اند.
این در حالی است که بازی‌های سبک‌های دیگری مانند بازی‌‌های استراتژی ریل تایم توسط کنترل‌های محدود تلفن‌های همراه محدود می‌شوند. اما بازی‌های سبک پلتفرمر معمولاً خیلی مقید به کنترل‌های صفحه لمسی نیستند و کوچک بودن صفحه نمایش هم تاثیر خیلی بدی در تجربه آنها ایجاد نمی‌کند. طراحان این نوع بازی‌های بدون هیچ نگرانی‌ای می‌توانند افسار خلاقیت خود را برای ساخت بازی رها کنند.
در سبک پلتفرمر هر چیزی برای هر کسی وجود دارد؛ از بازی‌های پرمغز و مالیخوایی مانند Limbo گرفته تا بازی‌های ماجراجویانه پر هرج و مرجی مانند Downwell. درست مانند بازی‌های اندرویدی سبک بقا، در هر گوشه سبک پلتفرمر هم تجربه نویی قرار دارد. هرچند ممکن است در ابتدای راه تجربه بازی‌های پلتفرمر، کمی گیج شوید. به همین دلیل ما فهرستی از بهترین بازی‌های پلتفرمر اندرویدی را برایتان یکجا فراهم آورده‌ایم.
لیمبو بازی معمایی پر کششی است که ترکیبی از فضای گیرا و معماهای هوشمندی را در خود جای داده و این موارد در کنار هم برای شما تجربه‌ای ایجاد می‌کنند که تا انتهای بازی شما را میخکوب می‌کنند. ماموریت شما در این بازی نجات داد نخواهرتان از قلرو Limbo است. بعد از کمی بازی کردن هم متوجه خواهید شد که این عنوان برای کسانی که به راحتی می‌ترسند، نیست.
هرچند با اینکه Limbo تجربه نسبتاً کوتاهی است، اما تجربه کردن آن از واجبات است. معماهای بازی بدون اینکه ذره خسته کننده شوند، به شدت هوشمندانه هستند و شما پس از کامل کردن آنها احساس موفقیت جالبی خواهید داشت.
عنوان Witcheye دقیقاً برعکس Limbo است. این عنوان بازیکن را در جاذبه‌های بصری، گیم‌پلی پویا و پر هرج و مرج و دشمنان سریعش غرق می‌کند. اینجا خبری از حل معما یا جستجوی محتاطانه نیست. به جای آم به شما توانایی کنترل یک تخم چشم جادویی معلق روی هوا که از بدن جدا شده است داده می‌شود و در مقابلتان هم ردیفی از دشمانان منتظر شکست خوردن از شما هستند. گیم‌پلی خاص و سریع Witcheye محور اصلی‌ای است که بازی پیرامون آن می‌گردد.
گردش‌های مخاطره آمیز در دنیای این بازی، به لطف سیستم کنترل نوآورانه این بازی که گیم‌پلی را روان نگه می‌دارند، ساده و در عین حال بسیار پاداش دهنده هستند. این عنوان انتخابی عالی برای هر کسی است که به دنبال یک بازی پلتفرمر سریع و اورجینال می‌گردد.
عنوان Cave در کنار متاعدل نگه داشتن فضای خود با با شوخ طبعی تاریک و معماهایش، تغییراتی هم برای شما ایجاد می‌کند که به خوبی شما را درگیر تجربه خود می‌کند. شما باید از بین 7 شخصیت، 3 تا را انتخاب کرده و در دنیای The Cave به گشت و گذار بپردازید، معماهای آن را حل کنید و محیط‌های جدید را بگردید تا رازهایشان را برملا کنید.
متاسفانه سیستم کنترل خسته کننده این عنوان بر طراحی شگفت انگیزش سایه می‌افکند. اما اجازه ندهید که این دلیل مانع از تجربه کردن آن شود؛ مطمئن باشید که این عنوان ارزش تجربه کردن را دارد.
اگر شما با سختی‌های یک پدر تربچه‌ای بودن آشنا نیستید، عنوان Dadish برای شما ساخته شده است. این بازی خاص و زیبا با جلوه‌های بصری کلاسیک و پبکسلی طور، شوخ طبعی دلربا و پروتاگونیست قابل درکش، تجربه‌ای برای شما پدید می‌آورد که لبخندی بر روی لبانتان می‌نشیند.
این عنوان همچنین بی شابهت به بازی Mario ه م نیست. پس اگر بازی سرراستی با فضای کلاسیک می‌خواهید، این عنوان انتخابی عالی است.
Oddmar عنوانی است که از نظر بصری خیره کننده است و باید از بهترین بازی‌های اندروید به حساب بیاید. این عنوان بازی دلربایی برای تمامی سنین است که تعادل بی نظری بین معماها و اکشن خود برقرار می‌کند. معماها انقدرها هم چالش برانگیز نیستند اما حرکت زبردستانه و استفاده هوشمندانه ا قابلیت‌هایتان شما را پیش می‌برند.
Oddmar با گستره سلاح‌های باحال، قدرت‌ها و آیتم‌های جمع کردنی خود گیم‌پلی را تازه نگه می‌دارد. شما حتی ممکن است صرفاً برای اینکه از همه مواردی که این بازی ارائه می‌دهد مطلع شوید، دوباره آن را بازی کنید.
عنوان Dead Cells عنوانی است که بیشترین قدرت تکرارپذیری را بین عناوین این فهرست دارد. درکنار سبک هنری گیرای خود و گستره بزرگ توانایی‌‌هایی که در اختیارتان می‌گذارد، شامل مرگ همیشگی و دنیای غیر خطی نیز می‌باشد. با توجه به اینکه در صورت مردن در این بازی، به ابتدای بازی برخواهید گشت، اما گیم‌پلی آن آنقدر مفرح و جالب است که اصلا از بابت این مورد ناراحت نخواهید شد. البته این مکانیزم یک جنبه مثبت هم دارد، چرا که تا زمانی که نحوه مواجه شدن با دشمنان را یاد نگیرید، به شکست خوردن در عمده مبارزات ادامه خواهید داد.
Dead Cells برای کسانی که بازی‌های ریسکی‌تر را ترجیح‌ می‌دهند، گزینه‌ای عالی است. با اینکه ممکن است بازی در برخی مواقع کمی ضالمانه شود، اما حس پیشروی بیش از پیش پس از هر بار مردن، به شدت جذاب است.
Leo’s Fortune اروجینال‌ترین عنوان پلتفرمر نیست، اما تمام  مشخصه‌های یک عنوان پلتفرمر واقعی را دارد. بازی Leo’s Fortune به جای تمرکز روی کمیت محتوا یا گیم‌پلی نوآورانه، روی کیفیت متمرکز شده است. هیچ جزئی از این بازی احساس غیر ضروری بودن را به بازیکن القا نمی‌کند و هر مرحله آن احساس خاص و منحصر به فرد خود را دارد.
قهرمان داستان (لئو) شخصیتی بسیار جذاب و دلربا است. در طی بازی که شما به دنبال طلای گمشده وی می‌گردید، کاری جز همپنداری کردن با این هیولای سیبیلو از دستتان بر نمی‌آید.
این عنوان مناسب کسانی است که دنبال بازی‌ای هستند که چندان جدی و عمیق نیست و خودش را خیلی جدی نمی‌گیرد.
Dandara تجربه به یاد ماندنی‌ای است که تجربه آن به شما حس بازی کردن ترکیبی از پین‌بال و یک بازی هک اند اسلش را می‌دهد. در دنیای Salt، از جاذبه به عنوانابزاری برای پیش‌برد اهداف بازیکن استفاده می‌شود و بر خلاف زمین خودمان، قانونی نیست که از آن تبعیت کنیم. حرکت کردن در نقشه این عنوان نیز شامل پرش از روی دیوارها به زمین و از زمین به سقف در یک چشم به هم زدن می‌باشد. با اینکه گیم‌پلی آن در ابتدا ممکن است شما را کمی بترساند، اما قطعاً به راحتی و با کمترین تلاش خواهید توانست بین جا خالی دادن در برابر سلاح‌ها و خرد کردن دشمنان موقعیت خود را عوض کنید.
مانند Dead Cells، این عنوان هم از یک سیستم پیشروی غیر خطی برخوردار است که در نتیجه وجود این سیستم، گشت و گذار در محیط بخشی جدا نشدنی از گیم‌پلی آن است. این بازی سریع و جالب است و برای کسانی که از بازی‌های پلتفرمر خطی مانند ماریو خسته شده‌اند، گزینه‌ای عالی است.
عنوان Downwell یک مفهوم ساده را می‌گیرد و به بهترین شکل ممکن آن را پیاده سازی می‌کند. به جای داشتن چشم‌اندازهای زیبا یا روایت استادانه، به شما چکشمه‌های مسلح به سلاح داده می‌شود و باید از بالای یک پاه به پایین بپرید. این عنوان مملو از هیولاهای مختلف و ارتقاءهای متعدد است و در کل تجربه هیجان انگیزی است. کسانی که از عناوین سوتر پرهرج و مرج لذت می‌برند هم عاشق Downwell خواهند شد؛ چرا که واکنش‌های سریع و تیراندازی مدوام در اینجا، المان‌های کلیدی و لازم برای پیروزی هستند.
چیزی که Downwell را به شدت فوق‌العاده می‌کند این است که بازی کردن آن به شدت مفرح و جالب است. این بازی برای کسانی که به داستان یا گردش در بازی اهمیت می‌دهند ساخت هنشده است. این عنوان برای کسانی است که عاشق جاخالی دادن در برابر گلوله‌ها و دشمنان با سرعتی سرسام آور هستند.
عناوین پلتفرمر گستره عظیمی از چالش‌ها را به بازیکنان ارائه می‌دهند؛ از اکشن پر سرعت گرفت هتا معماهای پیچیده. یک مورد دیگر هم اینجا برای همه وجود دارد، عناوین ترسناک و شوترهای بی‌مغز. اگر شما چیزی با اکشن کمتر و معماهای بیشتر را ترجیح می‌دهید، Limbo انتخاب فوق‌العاده‌ای است. در واقع عنواین معمایی عالی بسیار زیادی برای اندروید وجود دارند که در آینده به آنها خواهیم پرداخت.
اگر به دنبال سختی بیشتر، اکشن فراوان‌تر و در نهایت یک چالش واقعی هستید، Dead Cells ممکن است به شما این موارد را ارائه دهد. شما هم اگر عنوان دیگری را مد نظر دارید، می‌توانید آن را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster