شرکت تایوانی اپیسر از اولین حافظه NVMe SSD نسل PCIe Gen 5 برای کاربران مصرفی رونمایی کرد. این محصول می‌تواند با حداکثر سرعت 13000 مگابایت بر ثانیه اطلاعات را بخواند و با سرعت 12000 مگابایت بر ثانیه به نوشتن اطلاعات بپردازد.
یکی از قابلیت‌های نسل بعدی پلتفرم‌های اینتل و ای‌ام‌دی پشتیبانی از حافظه‌های PCIe Gen 5 NVMe SSD خواهد بود. حالا اپیسر در نمایشگاه کامپیوتکس 2022 برای اولین بار کاربران را با حافظه‌ای آشنا کرده که از این فناوری استفاده می‌کند و قرار است در دنباله سال به بازار بیاید.
حافظه جدید اپیسر دو مدل خواهد داشت: یکی از طراحی استاندارد این شرکت استفاده می‌کند و دیگری با طراحی ZADAK به بازار می‌آید. اپیسر استاندارد AS2280F5 یک حافظه PCIe Gen M.2 NVMe SSD است که با NVMe 2.0 سازگاری دارد و سرعت خواندن و نوشتن آن به ترتیب 13 و 12 هزار مگابایت بر ثانیه اعلام شده است.
اس‌اس‌دی‌های جدید اپیسر با PCIe Gen 4 هم کار می‌کنند اما از طریق PCIe Gen 5 می‌توانند دو برابر توان داشته باشند. درایو اپیسر هیت‌سینک آلومینیومی دارد و ظاهرا به فناوری‌های حفاظتی خاصی مجهز شده که جزئیات آن‌ها هنوز مشخص نیست. البته طراحی ZADAK یک مدل دیگر با هیت‌سینک فوق نازک گرافینی هم دارد.
در حال حاضر، حافظه‌های اس‌اس‌دی 30 درصد از گرمای خود را از طریق کانکتور M.2 و 70 درصد را از طریق پیچ M.2 دفع می‌کنند. اینجاست که اهمیت رابط‌ها و اسلات رابط‌ها مشخص می‌شود. شرکت دیگری به نام Phison فعلا مشغول سرمایه‌گذاری روی نوع جدیدی از کانکتور است که ممکن است اجازه استفاده از فن را بدهد.
هم‌اکنون اطلاعاتی درباره کنترلر این حافظه جدید ارائه نشده، اما شاید با کنترلر Phison E26 روبرو شویم که بهترین گزینه برای بسیاری از حافظه‌های پریمیوم Gen 5 NVMe خواهد بود. با توجه به این که گزارش امروز صرفا یک نگاه اولیه به این محصول بود، باید منتظر باشیم تا اپیسر در آینده اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر کند.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط digitalwebmaster