در لیست نسخه های اندروید مورد استفاده کاربران گوگل اندروید ۱۱ با بیشترین تعداد کاربران در صدر قرار دارد و به نظر می‌رسد در این فهرست خبری از اندروید ۱۲ نیست. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گوگل لیستی از نسخه های اندروید مورد استفاده کاربران را به صورت بروز رسانی منتشر کرده […]
در لیست نسخه های اندروید مورد استفاده کاربران گوگل اندروید ۱۱ با بیشترین تعداد کاربران در صدر قرار دارد و به نظر می‌رسد در این فهرست خبری از اندروید ۱۲ نیست.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گوگل لیستی از نسخه های اندروید مورد استفاده کاربران را به صورت بروز رسانی منتشر کرده و در آن بیشترین تعداد کاربران به اندروید ۱۱ تعلق دارد که بالاتر از تمام نسخه های اندروید قرار می گیرد. گوگل هر چند وقت یکبار لیستی از نسخه های اندروید را به ترتیب بیشترین تعداد کاربران منتشر می‌کند به طوری که با استفاده از این اطلاعات در اندروید استودیو می توان سهم هر نسخه از اندروید را در میان کاربران مشاهده کرد.
 طبق این فهرست اکنون اندروید ۱۱ در بین دیگر سیستم عامل موبایل گوگل سهم بیشتری دارد که به عدد ۲۸.۳ میرسد. این در حالی است که پیش از این سهم این نسخه سیستم عامل ۲۴.۲ درصد بود که نسبت به گزارش ۶ ماه قبل گوگل ۴ درصد رشد داشته است. البته این افزایش کاربر نیز به دلایلی مانند فروش بالای گوشی های سامسونگ و همچنین به‌روزرسانی‌های اخیر انجام گرفته توسط این شرکت است که باعث افزایش سهم اندروید ۱۱ شد.
 در این فهرست سهم اندروید ۱۰ نیز به همین میزان کاهش پیدا کرده است. نسخه های قدیمی تر اندروید نیز دچار کاهش سهم شده و برخی از آنها حتی از فهرست خارج شدند. در این فهرست اندروید ۱۲ قرار ندارد و ممکن است در گزارش بعدی در حدود شش ماه دیگر سهم اندروید 12 و میزان استفاده آن توسط توسعه دهندگان مشخص شود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster