شرکت الکترونیک آرتز به شدت و مصرانه به دنبال خریدار یا شرکت دیگری است که با آن ادغام شود. EA ظاهرا در چند وقت اخیر گفتگوهایی را با چند خریدار و شریک احتمالی از جمله دیزنی، اپل و آمازون انجام داده ولی مشخص نیست که کدام کمپانی به دنبال خرید و کدام یک به دنبال ادغام شدن با این شرکت خواهد بود.
بر اساس گزارش منابع مختلف، EA در ماه مارس به سراغ دیزنی رفت تا یک رابطه معنی‌دارتر را با این شرکت به وجود بیاورد. ولی دیزنی مایل به پیش بردن مذاکرات نبود، چون احتمالا تمرکز خود را روی سرویس استریم خودش گذاشته است. با این حال، منابع آگاه می‌گویند ایده ادغام EA و ESPN که از زیرمجموعه‌های دیزنی محسوب می‌شود، همچنان در دست بررسی قرار دارد.
از میان تمام گزینه‌های احتمالی، کامکست احتمالا نزدیک‌ترین کمپانی به حصول توافق بوده است. ظاهرا «برایان رابرتز»، مدیرعامل کامکست با پیشنهاد ادغام NBCUniversal با EA به سراغ «اندرو ویلسون»، مدیرعامل الکترونیک آرتز رفته بود. بر اساس این پیشنهاد، رابرتز در پایان ادغام کنترل بخش عمده کسب و کار را در دست می‌گرفت اما به ویلسون اجازه می‌داد تا مدیرعامل EA باقی بماند. با این حال، هیئت مدیره با قیمت پیشنهادی و ساختار ادغامی موافق نبودند و در نهایت معامله به سرانجام نرسید.
منابع آگاه مدعی‌اند که الکترونیک آرتز از زمان خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت به شکل جدی‌تر به دنبال خریدار یا شریک برای ادغام شدن می‌گردد. با این وجود، شرایط آن معامله هم به خاطر مشکلات قانونی در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.
«جان ریزبرگ»، سخنگوی EA در واکنش به این شایعات اعلام کرده که این شرکت نسبت به گمانه‌زنی‌ها اظهارنظر نمی‌کند: «افتخار می‌کنیم که در جایگاهی مقتدرانه و رو به رشد، با در اختیار داشتن بیش از نیم میلیارد بازیکن و مجموعه‌ای از بازی‌های جذاب که ساخته تیمی پراستعداد است، فعالیت می‌کنیم. از نظر ما آینده بسیار درخشان است.»
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط digitalwebmaster