برخی محققان بخش سلامت در ایالات متحده از هوش مصنوعی استفاده کردند تا بتوانند از طریق آن و تصاویر اشعه ایکس نژاد افراد را تشخیص دهند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک تیم بین المللی از محققان تلاش کردند تا تصاویر اشعه ایکس را با کمک هوش مصنوعی برای تشخیص هویت نژادی […]
برخی محققان بخش سلامت در ایالات متحده از هوش مصنوعی استفاده کردند تا بتوانند از طریق آن و تصاویر اشعه ایکس نژاد افراد را تشخیص دهند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک تیم بین المللی از محققان تلاش کردند تا تصاویر اشعه ایکس را با کمک هوش مصنوعی برای تشخیص هویت نژادی به کار گیرند. آنها صدها هزار تصویر اشعه ایکس را برای آموزش فناوری هوش مصنوعی استفاده کرد ند. در مقاله ای که این محققان نوشته اند آمده است: هدف اصلی از این مطالعه ارزیابی توانایی هوش مصنوعی با کمک تصاویر پزشکی برای تشخیص هویت نژادی بیمار بوده است. این تحقیق نشان داد با کمک یادگیری عمیق و هوش مصنوعی می توان تصاویر گرفته شده از طریق اشعه ایکس را برای تشخیض نژادی افراد استفاده کرد.
 هوش مصنوعی با تقلید تفکر انسان می تواند الگوها را با کمک داده های دریافتی تشخیص دهد. دقت این سیستم نیز در حدود ۹۰ درصد موارد به خوبی عمل کرده است. طور کلی می توان با آموزش هوش مصنوعی از تصاویر ایکس افراد برای تشخیص نژاد آنها استفاده کرد. اما نباید به صورت ناخواسته این پیش بینی سبب سوگیری شود.
توانایی بالای سیستم یادگیری عمیق در شناسایی نژاد از روی تصاویر باعث تعجب دانشمندان شده است. با وجود اطلاعات وارد شده محدود یا مشابه بازهم هوش مصنوعی توانسته است نژاد افراد را به طور شگفت انگیزی شناسایی کند. به نظر می‌رسد برخی اطلاعات مربوط به این سیستم از طریق رنگدانه پوست دریافت می شود که هنوز در علم شناخته نشده است. البته برخی از دانشمندان نیز عنوان کرده‌اند این سیستم ممکن است تصمیمات نژادپرستانه یا جنسیتی ارائه کند که با مشکلاتی در آینده مواجه خواهد بود.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster