گوگل قبلا آمار مربوط به میزان استفاده کاربران از نسخه‌های مختلف اندروید را منتشر می‌کرد، اما بعدا انتشار این آمار را متوقف کرد و دلایلی نیز برای این کار داشت.
به نظر گوگل وحود نسخه‌های مختلف اندروید باعث شده تا تعداد کاربران این سیستم‌عامل تکه‌تکه شود و درصد مربوط به هر نسخه پایین بیاید. همین موضوع وجهه اندروید را در مقابل iOS اپل پایین می‌آورد و حتی کاربران آیفون کاربران اندروید را مسخره می‌کردند‌.
با این حال، گوگل مدتی است که بار دیگر این آمار را منتشر می‌کند و جدیدترین گزارش این شرکت نشان می‌دهد که فقط درصد کمتری از کاربران از جدیدترین نسخه اندروید استفاده می‌کنند.
سال گذشته در نوامبر که فقط دو ماه از عرضه اندروید ۱۲ می‌گذشت، اندروید ۱۰ با سهم ۲۶.۵ درصد پراستفاده‌ترین نسخه اندروید بود و بعد از آن اندروید ۱۱ با سهم ۲۴.۳ درصد قرار داشت.
حالا جدیدترین آمار که مربوط به ماه می امسال می‌شود نشان می‌دهد که اندروید ۱۱ با ۲۸.۳ درصد همچنان صدرنشین است و در عرض شش ماه ۲.۱ درصد به تعداد کاربران آن افزوده شده است. از طرفی تعداد کاربران اندروید ۱۰ حدود ۲.۶ درصد کاهش یافته و به ۲۳.۹ درصد رسیده است.‌‌
در رده‌های بعدی به‌ترتیب اندروید ۹ پای با ۱۶.۲ درصد، اندروید 8-8.1 اوریو با ۱۱.۶ درصد، اندروید 7-7.1 با ۵ درصد، اندروید ۶ با ۳.۹ درصد و اندروید 5-5.1 با ۳ درصد قرار گرفته‌اند. اندروید۴.۴ نیز با ۱ درصد و اندروید Jelly Bean با ۰.۴ درصد در رده‌های بعدی جای گرفته‌اند‌.
انتشار این آمار از آن جهت مهم است که به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا بدانند تعداد کاربران هر نسخه اندروید چقدر کاهش یا افزایش می‌یابد تا براساس آن اپلیکیشن‌های خود را به‌روزرسانی کنند. البته در گزارش اخیر گوکل درصد استفاده از اندروید ۱۲ و 12L اعلام‌ نشده است.
منبع: PhoneArena
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster