Scrum فریم ورکی است که با استفاده از آن، این امکان به کاربران داده می شود که به مشکلات انطباقی پیچیده خود رسیدگی کنند و در عین حال محصولاتی را عرضه کنند که از نظر خلاقیت و سازندگی از ارزش بالایی برخوردارند. اگر بخواهیم با زبان ساده توضیح دهیم که scrum چیست ، باید بگوییم که scrum یک فریم ورک است که برای مدیریت توسعه محصول و سایر کارهای مرتبط با این موضوع، مورد استفاده قرار می گیرد.
Scrum یک ابزار تجربی است؛ Scrum به این دلیل ابزاری تجربی است که ابزازی را برای تیم ها فراهم می کند تا فرضیه ای را در مورد این که چگونه فکر می کنند چیزی کار می کند ارائه دهند و آن را مورد آزمون و خطا قرار دهند و متناسب با نتایجی که از آزمایشاتشان به دست آمده است، تنظیمات مناسب را ایجاد کنند. این مرحله زمانی اتفاق می افتد که از فریم ورک به درستی استفاده شود. ساختار scrum به صورتی شکل گرفته است که تیم ها با استفاده از آن می توانند روش هایی را از چهارچوب ها و فریم ورک های دیگر ترکیب کنند. اگر علاقه مندید که بدانید scrum چیست ، ما را تا پایان مقاله همراهی کنید.
 
کن شوابر و جف ساترلند، سازندگان scrum، راهنمای آن را نوشته اند تا اسکرام را به طور واضح و مختصر توضیح دهند. راهنمایی که سازندگان scrum ایجاد کرده اند، به طور کامل توضیح می دهد که scrum چیست . تعریفی که از scrum در این راهنما قرار گرفته شده است، شامل مسئولیت پذیری های آن، رویدادها و قوانین آن می شود؛ در نتیجه، برای آن که با روش کار scrum آشنا شوید و متوجه شوید که scrum چیست ، بهتر است که راهنمای آن را مطالعه کنید.
 
زمانی که حرفی از واژه نامه scrum زده می شود، منظور اصطلاحات مربوط به scrum است. اصطلاحاتی که اگر قصد دارید با scrum کار کنید، بهتر است که با آن ها نیز آشنا شوید. به بعضی از اصطلاحاتی که در این قسمت می بینید، همیشه برخورد نخواهید کرد و جزء اصطلاحات اجباری در اسکرام نیستند؛ اما به دلیل استفاده متداول در scrum اضافه شده اند. برای این که بهتر متوجه شوید که scrum چیست و کدام یک از عبارات، عناصر مورد نیاز در اسکرام هستند، بهتر است که به طور کامل به مطالعه راهنمای scrum بپردازید.
 
در ادامه پاسخ به سوال Scrum چیست ، همانطور که در بخش واژه نامه scrum به این موضوع پرداختیم، scrum از مجموعه ای از ارزش ها و کیفیت های بنیادی تشکیل شده است. در واقع، از تیم هایی از توسعه دهندگان که از scrum استفاده می کنند، انتظار می رود که با این ارزش ها آشنا شوند و در پیروی از آن ها تلاش کنند. در زیر، لیستی از ارزش های scrum و تعاریف آن ها تهیه کرده ایم.
تیم اسکرام از افراد زیادی تشکیل نمی شود و مجموعه ای که یک تیم scrum را تشکیل می دهد، مجموعه کوچکی است. یک تیم scrum از یک scrum master، یک مالک محصول و توسعه دهندگان آن محصول تشکیل شده است. یکی دیگر از دلایلی که باعث شده است یک تیم scrum از افراد زیادی تشکیل نشود این است که در یک تیم scrum، هیچ تیم فرعی یا سلسله مراتبی وجود ندارد. در واقع، تیم scrum یک مجموعه ای از متخصصان است که بر روی یک هدف که به هدف محصول شهرت دارد، در یک زمان خاص تمرکز می کنند و وقت می گذرانند.
امیدواریم با مطالعه این مقاله، متوجه شده باشید که scrum چیست و چه نقشی در توسعه یک محصول ایفا می کند.
مقالات مربوط به scrum در وبلاگ بیزون:
(اجایل Agile) چیست؟


info@bizzone.ir آدرس ایمیل
02191004425
تیم تخصصی بیزون متشکل از افرادی است که دقیقا متناسب با اهداف شما دیجیتال مارکتینگ کسب و کارتان را به عهده می گیرد. مهم نیست کجای مسیر قرار دارید، همیشه راهی برای پیشرفت هست.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه دیجیتال مارکتینگ بیزون می باشد.

source

توسط digitalwebmaster