دیرینه شناسان یک فسیل دندان انسانی مربوط به حدود ۱۶۴ هزار سال پیش در کشور لائوس کشف کردند که احتمالاً به گونه منقرض شده دنیسووا تعلق دارد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، این فسیل نشان می دهد که انسانهای دنیسووا احتمالاً در مناطقی با آب و هوای مختلف زندگی کرده اند. کلمنت […]
دیرینه شناسان یک فسیل دندان انسانی مربوط به حدود ۱۶۴ هزار سال پیش در کشور لائوس کشف کردند که احتمالاً به گونه منقرض شده دنیسووا تعلق دارد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، این فسیل نشان می دهد که انسانهای دنیسووا احتمالاً در مناطقی با آب و هوای مختلف زندگی کرده اند. کلمنت زانولی از دیرینه شناسان و نویسنده این مقاله در این مورد می‌گوید: انسان های دنیسووا به دلیل وفق دادن خود با شرایط محیطی در تمامی محیط ها و عرض های جغرافیایی حضور داشتند. حتی فسیل های آنها نیز در مناطق سردسیر روسیه و تبت نیز کشف شده است.
 به گفته زانولی دنیسووا توانسته بودند خود را با آب و هوای سرد وفق دهند. اما کشف فسیل در جنگل های استوایی جنوب شرقی آسیا نشان می دهد آنها در اقلیم های گرم تر و مرطوب تر نیز حضور داشتند. محل کشف این فسیلی در غار کبرا در کوهستان آنامیت لائوس بوده است. پیش از این در این غار فسیل حیواناتی مثل کرگدن، تاپیر و گوزن یالدار بزرگ نیز کشف شده بود. فسیل انسانی کشف شده مربوط به یک دندان آسیای بزرگ است که احتمالاً به یک کودک 3.5 تا 8.5 ساله تعلق داشته است.
با وجود تحقیقات اخیر دیرینه شناسان هنوز انسان تبار دنیسووا به طور کامل شناسایی نشده است. زیرا فسیل کاملی از این گونه در اختیار ندارند و هنوز در مورد محل زندگی این گونه از انسان نیز اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster