وزیر ارتباطات روسیه گفته است که به خاطر مشکلات به وجود آمده در دانلود و پرداخت اپلیکیشن‌ها، تعداد کاربران روسی آیفون احتمالا کاهش چشمگیری خواهد یافت. به گفته این مقام روسی، سهم بازار این شرکت تا سال ۳۰۲۴ به نصف کاهش خواهد یافت.
طبق گزارش اخیر موسسه MTS، سامسونگ در ماه آوریل امسال با داشتن سهم ۲۶ درصدی از بازار روسیه در صدر قرار داشت و‌شیائومی و ریلمی به‌ترتیب با ۲۰ و ۱۱.۲ درصد در ردوهای دوم و سوم قرار داشتند. اپل نیز با ۱۰.۳ درصد بالاتر از آنر با ۵.۷ درصد در رده چهارم قرار داشت. حالا به‌خاطر جنگ اوکراین اپل اعلام کرده است که فروش آیفون و سایر محصولاتش را در روسیه متوقف خواهد کرد.
تحریم‌های کشورهای غربی از جمله آمریکا علیه روسیه باعث شده تا شرکت‌های آمریکایی امکان معاملات تجاری با این شرکت را نداشته باشند. خیلی از شرکت‌ها غربی هم‌اکنون از روسیه خارج شده‌اند و حتی شعبه روسیه گوگل نیز اعلام ورشکستگی کرده است.
اپل هم‌اکنون با یک شکایت در یکی از دادگاه‌های روسیه نیز مواجه است و‌ احتمالا به خاطر نقض قانون آنتی‌تراست با جریمه سنگینی مواجه خواهد شد. طبق این شکایت، اپل مانع از دسترسی توسعه‌دهندگان روسی به سیستم پرداخت‌های دیگری غیر از سیستم پرداخت اپ استور شده‌ است.
در هر حال، باید منتظر بمانیم و ببینیم که دعوای حقوقی اپل با روسیه در نهایت به کجا ختم می‌شود و آینده کسب‌کار اپل در این کشور چگونه پیش می‌رود.
منبع: Gizchina
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster