به‌تازگی یکی از خودروهای مدل S تسلا باعث مرگ سه نفر شده است که همین موضوع باعث شده تا اداره ترافیک آمریکا تحقیقاتی در این زمینه انجام بدهد.
این تصادف در تاریخ ۱۲ می اتفاق افتاده و ظاهرا شدت آن به قدری بوده است که تلفاتی نیز به همراه داشته است. این سه نفر به خاطر جراحات وارده به بیمارستان منتقل شدند ولی متاسفانه جان سالم به در نبردند. پلیس نیز در حال بررسی این موضوع است تا ببیند خودروی تسلا چقدر در این تصادف مقصر بوده است.
تسلا از جمله خودروسازانی است که به سطح ۲ سیستم خودران دست یافته است و هنوز تا حالت خودران کامل (سطح ۴ یا ۵) فاصله دارد. به همین خاطر این شرکت از رانندگان خواسته است که همیشه توجهشان به جاده باشد و دستان‌شان همیشه روی فرمان قرار بگیرد.
اداره ترافیک آمریکا در ماه آگوست سال گذشته در پی وقوع ۱۱ تصادف با خودروهای تسلا که منجر به زخمی شدن ۱۷ نفر شد تحقیقات گسترده‌ای را شروع کرد و از مجوزهایی که به تسلا برای خودروهای خودران‌اش داده شده بود انتقاد کرده بود. حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم نتیجه این تحقیقات به کجا حتم می‌شوند و و آیا تسلا مسئولیت خود را در این تصادفات می‌پذیرد با نه.
منبع: Engadget
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster