اولین پردیس رسمی گوگل پس از گذشت ۵ سال در کالیفرنیا افتتاح شد. به گفته گوگل این مرکز یک محل کار سازگار و سالم برای کارمندان خواهد بود که در آن از پنل های خورشیدی برای طراحی نمادین استفاده شده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، گوگل حدود پنج سال پیش ساخت و ساز […]
اولین پردیس رسمی گوگل پس از گذشت ۵ سال در کالیفرنیا افتتاح شد. به گفته گوگل این مرکز یک محل کار سازگار و سالم برای کارمندان خواهد بود که در آن از پنل های خورشیدی برای طراحی نمادین استفاده شده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، گوگل حدود پنج سال پیش ساخت و ساز پردیس Bay View را در کالیفرنیا آغاز کرده بود. گوگل در مورد این پردیس می گوید» مساحت آن حدود ۱۷ هکتار و در کنار مرکز تحقیقاتی ایمز ناسا قرار گرفته است. ظرفیت آن برای هزاران کارمند طراحی شده و دارای دو ساختمان اداری، یک مرکز رویدادها با ظرفیت هزار نفر خواهد بود. علاوه بر آن حدود ۲۴۰ واحد اقامتی کوتاه مدت نیز برای استفاده کارمندان در آن ساخته شده است.
 طبق گفته گوگل اولویت اول در ساخت این پردیس استفاده از انرژی های تجدید پذیر بود. به طوری که طراحی ساختمان ها با هدف دریافت انرژی خورشیدی انجام شد. این پردیس نمونه اولیه از مدل طراحی جدید گوگل خواهد بود که در آن هزاران پنل خورشیدی استفاده شده است. این شرکت قصد دارد تا پایان دهه جاری انرژی تجدید پذیر مورد استفاده را به ۱۰۰ درصد برساند.
گوگل با هدف ارائه نور مورد نیاز به کارمندان و مشاهده فضای بیرونی و دریافت حداکثر میزان آب در هنگام بارندگی از سقفی شبیه یک سایبان یا چادر استفاده کرده است .منحنی های این سقف کمک می‌کند تا پنل های خورشیدی بتوانند حداکثر جذب نور خورشید را داشته باشند. برای تهویه نیز از ۱۰۰ درصد هوای بیرون استفاده میشود. به گفته گوگل میزان انتشار کربن داخلی این ساختمان با کمک این طراحی به نصف کاهش پیدا کرده است.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster