متا که اکنون تمرکز خود را روی ساخت عینک های واقعیت افزوده قرار داده است اولین عینک واقعیت افزوده خود به نام Nazare را تا سال ۲۰۲۴ به طور رسمی عرضه خواهد کر.د البته به اعتقاد برخی دیگر تا زمان گسترش استفاده از فناوری واقعیت افزوده زمان زیادی نیاز است. به گزارش سرویس اخبار فناوری […]
متا که اکنون تمرکز خود را روی ساخت عینک های واقعیت افزوده قرار داده است اولین عینک واقعیت افزوده خود به نام Nazare را تا سال ۲۰۲۴ به طور رسمی عرضه خواهد کر.د البته به اعتقاد برخی دیگر تا زمان گسترش استفاده از فناوری واقعیت افزوده زمان زیادی نیاز است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مارک زاکربرگ در زمینه استفاده از عینک واقعیت افزوده در متاورس ایده های گسترده ای را در سر دارد. وی عقیده دارد محصولاتی مانند عینک های واقعیت افزوده خواهد توانست تعریف دیگری از ارتباط با فناوری را برای کاربران به وجود آورد.
 پیش از این نیز این شرکت در ویدیو هایی با کمک جلوه های ویژه آینده متاورس را به نمایش گذاشته بود. اگرچه ایده های زاکربرگ در مورد چنین کارهایی بسیار متفاوت است ولی احتمالاً این فناوری نمی تواند در کوتاه مدت قابلیت های ویژه ای را به کاربران ارائه کند. دلیل آن نیز عدم ارائه تکنولوژی های موجود در ویدئو نمایشی متا توسط سخت افزار یا نرم افزار های کنونی است. علاوه بر آن هنوز نمونه اولیه از عینک های واقعیت مجازی این شرکت ساخته نشده است.
 با این حال زاکربرگ سعی دارد با کمک کارمندان خود تا سال ۲۰۲۴ اهداف بلندپروازانه ای را در مورد عینک های پیشرفته پیاده کند. در صورت موفقیت سخت افزار های آینده نگرانه این شرکت مانند عینک های واقعیت افزوده و مورد توجه قرار گرفتن این دستگاه‌ها احتمالاً این شرکت می‌تواند دوباره به عنوان یک شرکت نوآور معرفی شود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster