گزارش جدیدی از بلومبرگ به این موضوع اشاره می‌کند که اپل به‌دلیل باگ‌های iOS 16، اولین نسخه‌ی آزمایشی عمومی این سیستم‌عامل را با تأخیر منتشر خواهد کرد.
اپل iOS 16 را در روز افتتاحیه‌ی WWDC ۲۰۲۲، یعنی ۶ ژوئن (۱۶ خرداد)، معرفی خواهد کرد. براساس توییتی از مارک گورمن، اولین نسخه‌ی آزمایشی عمومی iOS 16 به‌همراه سومین نسخه‌ی بتای توسعه‌دهندگان این سیستم‌عامل در ماه جولای منتشر خواهد شد.
گورمن خاطرنشان می‌کند معمولاً اولین نسخه‌ی آزمایشی عمومی iOS هم‌زمان با دومین نسخه‌ی آزمایشی توسعه‌دهندگان منتشر می‌شود و این یعنی طبق سناریو او، امکان دارد انتشار اولین نسخه‌ی بتا عمومی iOS 16 با تأخیر انجام شود. گورمن می‌گوید اپل در iOS 16 باگ‌هایی را شناسایی کرده است که احتمالاً دلیل اصلی تأخیر در انتشار نسخه‌ی آزمایشی عمومی به‌روزرسانی‌ بعدی این سیستم‌عامل است. البته گورمن اعلام کرده است با وجود این باگ‌ها، سیستم‌عامل موبایلی اپل همچنان نرم و روان اجرا می‌شود.

همان‌طور‌که فون‌آرنا اشاره می‌کند، اگر قصد دارید به برنامه‌ی آزمایشی عمومی iOS بپیوندید، باید در نظر داشته باشید که نصب نرم‌افزار بتا روی آیفونی که به‌عنوان گوشی اصلی خود به‌طور روزانه از آن استفاده می‌کنید، چندان منطقی نیست؛ زیرا نسخه‌های آزمایشی معمولاً حاوی باگ‌های مختلفی است و برخی از قابلیت‌ها نیز در این نسخه‌ها به‌درستی کار نمی‌کنند یا غیرفعال هستند. به‌عنوان مثال، امکان دارد عمر باتری آیفون شما با نصب نسخه‌های آزمایشی iOS درمقایسه‌با حالت معمولی، کاهش درخورتوجهی یابد.
گورمن چند روز قبل در خبرنامه‌ی Power On نوشت که ازنظر او اپل تغییر محسوسی در رابط کاربری iOS 16 اعمال نخواهد کرد. بااین‌حال، او انتظار دارد تغییرات مهمی مثل روش‌های تعاملی جدید و سیستم اعلان به‌روزشده و چند قابلیت جدید ردیابی سلامت در این نسخه از سیستم‌عامل موبایلی اپل ارائه شود.
علاوه‌براین، انتظار می‌رود iOS 16 به ابزارک‌های بهبودیافته مجهز شود؛ قابلیتی که اپل به‌طور داخلی آن را InfoShack نامیده است. این ویژگی به کاربران آیفون اجازه می‌دهد ابزارک‌هایی با قابلیت شخصی‌سازی ایجاد کنند. سال گذشته، اپل با افزودن پشتیبانی از ابزارک به‌سبک اندروید در iOS، تغییر مهمی در این سیستم‌عامل اعمال کرد و حالا باید دید با ابزارک‌های بهبودیافته چه قابلیت‌هایی دیگری به کاربران خود ارائه خواهد داد.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster