همکاری مشترک گوگل و سامسونگ با هدف ساخت پلتفرم Health Connect انجام می گیرد. یک پلتفرم و یک واسط برنامه نویسی می تواند مجموعه ابزارهایی را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار دهد تا آنها بتوانند بین این داده های مربوط به سلامتی و اپلیکیشن های دستگاه های اندرویدی هماهنگی ایجاد کنند. به گزارش سرویس اخبار فناوری […]
همکاری مشترک گوگل و سامسونگ با هدف ساخت پلتفرم Health Connect انجام می گیرد. یک پلتفرم و یک واسط برنامه نویسی می تواند مجموعه ابزارهایی را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار دهد تا آنها بتوانند بین این داده های مربوط به سلامتی و اپلیکیشن های دستگاه های اندرویدی هماهنگی ایجاد کنند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، درصورت همکاری این دو شرکت و ساخت چنین پلتفرمی احتمالاً کاربران راحت تر می توانند داده های مربوط به سلامت و تناسب اندام را در دیگر پلتفرمها پیگیری کنند. بدین ترتیب توسعه‌دهندگان می‌توانند کلیه این داده ها را در یک هاب رمزگذاری شده در گوشی کاربر جمع آوری کنند. به گفته گوگل در صورت موفقیت این پروژه کاربران تسلط و اختیار کامل در زمینه انتخاب داده ها، به اشتراک گذاری آن ها و همچنین اپ های مورد استفاده خواهند داشت. از طرفی در صورت جمع آوری داده توسط بیش از یک اپ کاربر می تواند در در تعیین نوع اپ دخالت کند.
پلتفرم Health Connect می‌تواند پنجاه نوع داده را در قسمت های مختلف مانند فعالیت ها، اندازه گیری های بدنی، تغذیه، خواب، علائم حیاتی و غیره پشتیبانی کند. معاونت اجرایی سامسونگ نیز طی بیانیه ای در مورد این همکاری گفته است: این همکاری با هدف افزایش مزایا و درک قابلیت های پروژه Health Connect انجام خواهد گرفت. سامسونگ قصد دارد استفاده از این پلتفرم را در سال جاری آغاز کند. بدین ترتیب با کمک این پلتفرم می توان به توسعه دهندگان اجازه داد تا داده های به دست آمده از گلکسی واچ را در اپ های دیگر نیز مورد استفاده قرار دهند.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster