طبق گزارش، پوشیدنی‌هایی مانند اپل واچ ردیابی کالری ضعیفی دارند؛ اما در بخش شمارش گام‌ها و ردیابی ضربان قلب بسیار پایدار و مطمئن هستند.
مقاله‌ی منتشرشده در ژانویه‌ی ۲۰۲۲ نشان داد که محققان با تلاش خود توانستند سودمندی پوشیدنی‌های هوشمند را برای ردیابی مصرف انرژی و ضربان قلب ارزیابی کنند. به‌گزارش Gsmarena، اپل واچ سری ۶ و Polar Vantage V و Fitbit Sense را ۳۰ شرکت‌کننده زن و مرد سالم در تمرینات مقاومتی، دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی، دویدن و حتی درازکش استفاده کردند. وب‌سایت Stronger by Science دقت و تغییرپذیری و پایداری هر دستگاه را ارزیابی کرده و یافته‌های به‌دست‌آمده را در جدولی ساده دردسترس قرار داده است.

جدول ارزیابی پوشیدنی‌ها هنگام دویدن، پیاده‌روی و غیره

همان‌طور‌که معلوم است، تمام ساعت‌ها تقریباً در ردیابی کالری فعالیت‌های مختلف بسیار ضعیف و متغیر بودند که آن‌ها را در ردیابی کالری بی‌استفاده می‌کرد. به‌نظر می‌رسد که پوشیدنی‌ها با افرادی که مصرف انرژی کمتر از متوسط و بیشتر از حد متوسط دارند، هم‌خوانی بیشتری دارند. افزون‌براین، ظاهراً این تحقیق با تحقیقات قبلی که تلاش می‌کردند قابلیت‌های یکسان را با ساعت‌عای مختلف ارزیابی کنند، مطابقت دارد.
خبر خوش اینکه اپل واچ سری ۶ در ردیابی ضربان قلب در تمام فعالیت‌ها بسیار پایدار و مطمئن بود؛ زیرا پوشیدنی‌های Polar Vantage V و Fitbit Sense بسته به نوع ورزش تغییرپذیر هستند. افزون‌براین، ظاهراً شمارش گام‌ها برای همه‌ی پوشیدنی‌های درگیر در تحقیق درست است.
فیت بیت سنس / Fitbit Sense روی دست راست یک مرد
فیت‌بیت سنس
درنهایت، می‌توان نتیجه گرفت که با وجود محدودیت‌های مختلف مانند حجم نمونه‌ی کوچک دستگاه‌ها و افراد، به‌نظر می‌رسد این تحقیق با تحقیقات قبلی مطابقت دارد که نشان می‌دهد ساعت‌های هوشمند تجاری موجود و مچ‌بندهای تناسب‌اندام، اندازه‌گیری پایداری از مصرف انرژی روزانه شما ارائه نمی‌دهند.

باوجوداین، ردیابی ضربان قلب و شمارش گام‌ها ویژگی‌هایی هستند که معمولاً بسیار مفید و مطمئن هستند. درحقیقت، برخی تحقیقات نشان می‌دهد که پوشیدنی‌های هوشمند به‌تنهایی شاید تأثیر مثبتی بر تناسب‌اندام فرد در زندگی بگذارد. افرادی که از پوشیدنی‌های هوشمند استفاده می‌کنند، فعالیت کلی و تعداد قدم‌ها را افزایش می‌دهند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster