گزارش های جدید نشان می‌دهد اپ استور و گوگل پلی حدود یک و نیم میلیون اپلیکیشن قدیمی دارند که حداقل دو سال از بروز نشدن آنها گذشته است. البته سیاست‌های جدید این دو شرکت به زودی باعث حذف این اپلیکیشن ها خواهد شد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک شرکت تحلیلی به […]
گزارش های جدید نشان می‌دهد اپ استور و گوگل پلی حدود یک و نیم میلیون اپلیکیشن قدیمی دارند که حداقل دو سال از بروز نشدن آنها گذشته است. البته سیاست‌های جدید این دو شرکت به زودی باعث حذف این اپلیکیشن ها خواهد شد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک شرکت تحلیلی به نام Pixalate در تحقیقات اخیر خود متوجه شد تنها ۲۸ درصد از برنامه های اپ استور و گوگل پلی در ۶ ماه اخیر به روز رسانی شده اند و یک سوم از کلیه برنامه های هر دو فروشگاه بیش از دو سال یا بیشتر رها شده و هیچ بروزرسانی برای آنها ارائه نشده است.
 طبق گزارش های این شرکت حدود ۶۵۰ هزار اپلیکیشن در اپ استور و ۸۶۹ هزار اپلیکیشن در گوگل پلی به صورت رها شده وجود دارند. همچنین تعداد بازی های ویدیویی آپدیت نشده در ۲ سال گذشته به ۵۰ هزار عدد می رسد. البته در این بین برنامه هایی که ممکن است به زودی به روز رسانی هایی برای آن منتشر شوند تحت دسته بندی های دیگر مانند اپلیکیشن های مالی قرار گرفتند. به طوری که در ۶ ماه اخیر حدود ۶۹ هزار مورد از آنها به روز رسانی شده اند. حود ۷۲۰۰۰ برنامه از نوع خرید و ۶۴۰۰۰ برنامه مربوط به سلامت نیز به روزرسانی‌هایی طی چند وقت اخیر دریافت کردند.
 از طرفی بین دانلود آن برنامه و به روزرسانی رابطه مشخصی وجود دارد. به طوری که برنامه های دارای ۱۰۰ میلیون دانلود طی شش ماه گذشته به روز رسانی دریافت کردند که حدود ۸۴ درصد از این برنامه‌ها را تشکیل می دهند. طبق سیاست های جدید اعمال شده برای استور های اپل و گوگل طی ماه‌های آینده این برنامه ها حذف خواهند شد یا از دید کاربران پنهان می شوند. از آنجایی که آسیب پذیری این برنامه ها در برابر نفوذ هکرها بسیار زیاد است، به همین دلیل گوگل و اپل برنامه های قدیمی که پس از دو سال هیچ به‌روزرسانی جدیدی دریافت نکرده باشند را حذف میکنند.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster