دانشمندان چینی فروچاله عظیمی در جنگلهای چین کشف کرده‌اند که در قسمت پایین آن منبع عظیمی از آب زیرزمینی قرار دارد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، این فروچاله کشف شده توسط تیمی از دانشمندان حدود ۱۹۲ متر ارتفاع دارد که در آن یک جنگل عظیم ایجاد شده است. همچنین منبع عظیمی از […]
دانشمندان چینی فروچاله عظیمی در جنگلهای چین کشف کرده‌اند که در قسمت پایین آن منبع عظیمی از آب زیرزمینی قرار دارد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، این فروچاله کشف شده توسط تیمی از دانشمندان حدود ۱۹۲ متر ارتفاع دارد که در آن یک جنگل عظیم ایجاد شده است. همچنین منبع عظیمی از آب زیرزمینی نیز در آن قرار دارد. این کارشناسان با داخل شدن این فروچاله متوجه وجود سه ورودی در شکاف دیوار شدند. همچنین آنها درختانی باستانی به ارتفاع ۴۰ متر در این فروچاله کشف کردند که شاخه های آن ها به سمت ورودی چاله و به سمت نور بوده است.
منطقه گوانگشی ژوانگ در چین مرکز وجود فروچاله ها با عمق های متفاوت است که به همین دلیل در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. به عقیده دانشمندان این فروچاله ها پیش از این محل زندگی انسان ها بوده است. جورج وینی مدیر اجرایی موسسه ملی تحقیقات در ایالات متحده در مورد شکل گیری این فروچاله گفته است: این غارها معمولاً در اثر انحلال سنگ بستر ایجاد می شوند. عبور باران اسیدی از خاک باعث جذب دی اکسید کربن میشود و آن را اسیدی تر می کند. این آب در مسیر خود باعث شکاف سنگ ها و ایجاد بستر می شود. بدین ترتیب درون سنگ ها به مرور زمان به تونل ها و حفره هایی با ابعاد مختلف بدل شود. وینی در مورد اهمیت فروچاله ها و کشف انجام شده می گوید: معمولاً فروچاله ها دارای منبع عظیمی از آب زیرزمینی هستند به طوری که سفره های این مجرا های کشف شده می تواند آب ۷۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان را تامین کند. در این منطقه از چین تا کنون حدود ۳۰ فروچاله کشف شده است.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster