مایکروسافت لوازم جانبی جدیدی را به بازار عرضه خواهد کرد که می تواند به افراد کم توان در استفاده از ماوس و صفحه کلید استاندارد کم کند. بدین ترتیب این دسته از کاربران آسان تر می توانند از رایانه های شخصی استفاده کنند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، لوازم جانبی جدید مایکروسافت […]
مایکروسافت لوازم جانبی جدیدی را به بازار عرضه خواهد کرد که می تواند به افراد کم توان در استفاده از ماوس و صفحه کلید استاندارد کم کند. بدین ترتیب این دسته از کاربران آسان تر می توانند از رایانه های شخصی استفاده کنند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، لوازم جانبی جدید مایکروسافت با نام لوازم جانبی تطبیق پذیر برای افراد کم توان معرفی شد. این لوازم مخصوص افراد دارای معلولیت جسمی بوده و برای افزایش کاربری آنها طراحی شده است و احتمالاً تا پاییز امسال وارد بازار خواهد شد که شامل ماوس، هاب و دکمه های مخصوص است که همگی بی سیم بوده و می توانند شارژ شوند.
یکی از این لوازم ماوس تطبیق‌پذیر مایکروسافت است که شامل دو دکمه و یک چرخ اسکرول خواهد بود. در دو طرف یک کلید قرار دارد که به افراد راست دست و چپ دست برای استفاده کمک می کند. مجموعه دکمه های تطبیقی مایکروسافت نیز با اتصال به رایانه شخصی می تواند مورد استفاده این افراد قرار بگیرد که شامل یک پد با ۸ ورودی است که امکان برنامه ریزی برای انجام دادن دستور های مختلف را خواهد داشت.
 جوی استیک هشت طرفه نیز با دکمه دوگانه جدید روانه بازار خواهد شد که از دو طرف تکان میخورد. طراحی این لوازم جانبی توسط آزمایشگاه فناوری فراگیر این شرکت انجام شد. دیو دیم مدیر واحد طراحی در مایکروسافت می گوید: آزمایشگاه فناوری فراگیر وظیفه ساخت لوازم سفارشی برای افراد دارای ناتوانی است و در آن جلساتی نیز برای بحث و تبادل نظر با هدف ساخت محصولاتی مناسب با این افراد برگزار می شود.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster