جینا ریماندو (Gina Raimondo)، وزیر بازرگانی ایالت متحده، روز چهارشنبه به نقل از مقامات اوکراینی اعلام کرد که روسیه در تانک‌های خود از تراشه‌‌ی ماشین‌های ظرفشویی و یخچال‌ها استفاده می‌کند. ظاهراً تحریم‌های آمریکا و سایر کشورها علت اصلی این موضوع بوده است.
وزارت بازرگانی ایالات متحده اعلام کرد که صاردات به روسیه پس از حمله‌ی نظامی این کشور به اوکراین حدود 70 درصد کاهش پیدا کرده است. همچنین رابین پترسن (Robyn Patterson)، سخنگوی وزارت بازرگانی آمریکا، نیز اعلام کرده است که ارسال قطعات از این کشور به روسیه در یک سال گذشته 85 درصد کمتر شده است. بر اساس یافته‌های مقامات اوکراینی، تحریم‌های آمریکا تاثیر مثبتی بر کاهش حملات نظامی روسیه علیه اوکراین داشته است.
شرکت‌های اینتل، ای ام دی، آی بی ام، TSMC و گلوبال فاندریز در پیروی از تحریم‌های آمریکا از ارسال محصولات خود به روسیه خودداری کرده‌اند. روسیه نیز در پاسخ به این تحریم‌ها از مجازات قاچاق قطعات الکترونیکی به این کشور چشم‌پوشی کرده است. این کشور همچنین قصد دارد که تا سال 2030 تراشه‌های 28 نانومتری تولید کرده و نیاز خود به محصولات کشورهای دیگر را از بین ببرد.
منبع: TechSpot
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster