مدیرعامل اسپیس ایکس اعلام کرد پس از آن که خدمات سرویس استارلینک در اختیار مردم کشور اوکراین قرار گرفت ماهواره های این سرویس به دلیل حملات سایبری هدفمند روسیه دچار اختلال شده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پس از دسترسی مردم اوکراین به خدمات سرویس استارلینک روس ها تصمیم گرفتند تا […]
مدیرعامل اسپیس ایکس اعلام کرد پس از آن که خدمات سرویس استارلینک در اختیار مردم کشور اوکراین قرار گرفت ماهواره های این سرویس به دلیل حملات سایبری هدفمند روسیه دچار اختلال شده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پس از دسترسی مردم اوکراین به خدمات سرویس استارلینک روس ها تصمیم گرفتند تا حملات سایبری خود را روی ماهواره های سرویس استارلینک آغاز کنند. به طوری که اکنون در عملکرد این ماهواره‌ها اختلال ایجاد شده است.
 طبق گزارش‌های اخیر فشار زیادی روی ماهواره های استارلینک به وجود آمده است که به گفته ایلان ماسک دلیل آن نیز حملات سایبری متعدد روس ها روی این سرویس است. ایلان ماسک در توییت اخیر خود گفته است: سرویس استارلینک هم اکنون در مقابل حملات هکری روسیه مقاومت می کند اما احتمالاً تلاش‌های آنها برای ایجاد پارازیت افزایش خواهد یافت.
 گزارشهای منتشر شده نشان می دهد روس ها علاوه بر سرویس‌های استارلینک ارتباطات اینترنتی در مناطق مختلف اروپا و آمریکا را نیز هدف قرار داده اند. طبق گزارش رویترز از زمان حمله روسیه به اوکراین تا کنون انواع حملات سایبری توسط این کشور به سیستم های اینترنت ماهواره ای انجام شده است که طی آن ده ها هزار مودم برای عدم دسترسی به اینترنت دستکاری شدند. البته ایلان ماسک وعده داده است که این اتصال به صورت نامحدود و بدون محدودیت به مشتریان ارائه خواهد شد و حتی در صورت قطعی زیرساخت‌های ارتباطی فیبر نوری یا سلولی سرویس استارلینک همچنان به کار خود ادامه می دهد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster