اپل برای مدتها به عنوان با ارزش ترین برند سهامی عام در جهان شناخته می‌شد. اما از آغاز سال میلادی جدید تاکنون این شرکت دچار افت ۲۰ درصدی در ارزش سهام شد. بدین ترتیب این شرکت جایگاه خود را به عنوان با ارزش‌ترین شرکت در دنیا از دست داده است. اکنون این عنوان به شرکت […]
اپل برای مدتها به عنوان با ارزش ترین برند سهامی عام در جهان شناخته می‌شد. اما از آغاز سال میلادی جدید تاکنون این شرکت دچار افت ۲۰ درصدی در ارزش سهام شد. بدین ترتیب این شرکت جایگاه خود را به عنوان با ارزش‌ترین شرکت در دنیا از دست داده است. اکنون این عنوان به شرکت سعودی آرامکو رسید.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، داده های شرکت FactSet نشان می دهد از روز چهارشنبه تاکنون ارزش بازار سعودی آرامکو با رسیدن به ۲.۴۳ تریلیون دلار آن را به با ارزش ترین برند دنیا تبدیل کرده است. اپل نیز در همان روز افت ۵ درصدی را تجربه کرد و به این ترتیب در جایگاه دوم به عنوان با ارزش ترین برند قرار گرفت.
 تحلیلگران معتقدند ترس از وضعیت اقتصادی کنونی باعث شده است بسیاری از سرمایه گذاران سهام خود را در صنعت فناوری فروخته و در شرکت های حوزه انرژی سرمایه گذاری کنند. از طرفی از آغاز سال ۲۰۲۲ تاکنون شرکت آرامکو با رشد ۲۷ درصدی در ارزش سهام مواجه بوده است. پیش از این نیز آرامکو از دو برابر شدن سود سالانه خود به دلیل افزایش قیمت نفت خبر داده بود.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster