یک استارتاپ سوئیسی دستگاهی طراحی کرده است که می تواند بخش عمده ای از بهبودی افراد پس از سکته مغزی را بازیابی کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سکته مغزی باعث فلج بخشی از اندام های فرد خواهد شد. دستگاه جدید شرکت سوئیسی به نام Emovo Grasp میتواند به بهبودی اندام آسیب […]
یک استارتاپ سوئیسی دستگاهی طراحی کرده است که می تواند بخش عمده ای از بهبودی افراد پس از سکته مغزی را بازیابی کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سکته مغزی باعث فلج بخشی از اندام های فرد خواهد شد. دستگاه جدید شرکت سوئیسی به نام Emovo Grasp میتواند به بهبودی اندام آسیب دیده کمک کند. این دستگاه همانند یک اسکلت خارجی جدید است امکان استفاده آن در خانه نیز وجود دارد. درون این دستگاه دو کابل متحرک قرار داده شده است که همانند تاندون های مصنوعی عمل خواهد کرد. سپس با قرارگیری روی دست فرد از طریق حلقه های سیلیکونی به انگشتان متصل می شود. سپس با استفاده از کنترل از راه دور می توان کابل ها را به جلو هدایت کرد. در این زمان فرد می تواند گرفتن اشیا را تمرین کند. کف دست و سرانگشتان آزاد است و با جسم در تماس خواهد بود. بدین ترتیب فشار وارد شده توسط فرد روی جسم حس خواهد شد.
در صورت تشخیص اینکه جسم بصورت کامل برداشته شده است، فشار دستگاه متوقف شده و تاندون ها انگشتان را به جای خود برمی گردانند. سپس برای رها کردن جسم نیز می توان از کنترل از راه دور استفاده کرد تا کلیه عملکرد دستگاه بصورت معکوس انجام شود. بدین ترتیب فرد می تواند بلند کردن و گرفتن جسم را تمرین کند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster